m W Tactische Oefening op de kaart. Oplossing uan Oefening Do 10. 551 Het beschikbaar komen van de overige onderdeelen van zijne Bri gade geeft den Br. Ct. geen aanleiding -wijziging te brengen in de wijze, waarop hij zich van de ontvangen opdracht meent te moeten kwijten. Het principe om het gros der troepen nabij Gekbrong bij een te houden, blijft dus gehandhaafd. Het Det. Lampegan kan echter zonder bezwaar thans een weinig worden versterkt, b. v. met eene compagnie, welke bij voorkeur per spoor naar hare standplaats ware te vervoeren. Daar in de beveiliging reeds op voldoende wijze is voorzien, kan het 2de peloton Cavalerie, dat thans beschikbaar komt, ter verkenning worden vooruitgezonden. Aangezien te 12 uur 's middags de aan wezigheid des vijands tegenover de voorposten nog niet bekend is, wordt dit peloton naar Gekbrong gedirigeerd, vanwaar het verder in de richting van Soekaboemi de verkenning zal aanvangen. Bij aan komst te Gekbrong, omstreeks te 2. n.m., vertoonen zich de eerste vijandedelijke Cav. patrouilles tegenover de voorposten. De Ct der Brigadecavalerie ontvangt nu opdracht met dit peloton en het halve peloton, aanvankelijk bij de voorposten ingedeeld, vast te stellen, of zich reeds vijandelijke Inf. te Soekaboemi of ten O. van deze plaats bevindt, terwijl hij mededeeling ontvangt Yan de wijze, waarop be richten langs electrischen weg den Br. Ct kunnen bereiken. De overige troepen der Brigade kunnen eerst te 4 n.m. te Gek brong worden verwacht. De Br, Ct zal beginnen de tactische verban den, welke tijdelijk moesten worden verbroken, zooveel mogelijk te herstellen. Ten einde eene vlugge uitvoering te waarborgen zullen de bevelen aan de nieuw aangekomen troepen eerst mondeling 'partieel worden verstrekt; daarna kan dan opnieuw een verzamelbevel wor den uitgegeven. Voor de bezetting van de groepversterking in Kg "Wates kan thans het geheele IX Batn worden aangewezen. Minder eenvoudig is het echter de bezetting van den G. Poentang en die van den G. Boeboet, welke eveneens voor versterking in aanmerking komen, te vermeerderen. Hierbij toch zal of het tactisch verband verbroken moeten blijven, of de bezetting moeten worden afgelost. Hoewel tegen beide oplossingen ernstige bezwaren zijn aan te voeren, evenals trouwens tegen het af lossen van de voorposten zoo kort voor het invallen van de duisternis, zal de Br. Ct. toch eene keus moeten doen. In verband met de ge ringe waarschijnlijkheid, dat de vijand nog gedurende den nacht tot eene ernstige onderneming tegen de stelling zal overgaan, besluit de

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 121