553 Tactische oefening op de kaart. [Mei 1913. rein ten N.W. van dezen weg en in het bijzonder op het terrein voor het W - en N. front van de groopverster- king Kg J Fates. 9. Algemeene Reserve in Kg Padjagan 1. verbeterde gemeenschap achter de stelling. 10. Genie. 1 sectie voorloopig ter beschikking Ct Inf. IX, 1 sectie voorloopig ter beschikking Ct Inf. XXI. 11. Telefoonbrigade verbindt kwartier van den Br. Staf met Ct der Voor posten, de Cten van Inf. IX en XXI en Art. Ct. Optische seinafd. ter beschikking Ct Int. XXI. Voorpostentelegraaf brigade verbindt kwartier Br. Staf met Djamboedipa en Tjiandjoer. Draadloos station oprichten in O. rand Kg Padjagan 1. 12. Geneeskundige Dienst. Inf. IX en XXI ieder een Hp. V. voorbereiden. 13. Bagage- en Alg. Trein te Djamboedipa 14. Berichten naar het kwartier van den Br. Staf in Kg Padjagan 1. De Brigade Ct., A. Kolonel. Schriftelijk aan Cten Inf. IV,IX,XXI en Mitr., Cten Art. en Bagagetrein. Schriftelijk uittreksel aan Cten Genie. Det. Telegraaf- afd., Munitietrein, Verple- gingstrein, Ch. A. Br. en Ct. Det. Lampegan. Omtrent dit bevel, dat uit den aard der zaak vrij veel overeenkomst vertoont met dat van 9.30 v.m., valt nog het volgende op te merken: Voor het treffen van voorbereidingen voor de oprichting van een Hd. V. of van eene Verzamelplaats voor marschvaardige gewonden bestaat op dit oogenblik nog geen aanleiding Bij den Trein is eenezij het ook zwakkedekking aangewezen. Ook na de bewapening van de Treinsoldaten met de karabijn zal eene dekking bezwaarlijk geheel kannen worden gemist, daar het Trein personeel in de eerste en voornaamste plaats belast moet blijven met het politietoezicht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 123