Juni 1913.] De veldtocht in Thracië Adrianopel uitgebreide kampen van Turksche troepen van alle wapens ongeveer bij Kukiler, d.i dus op de opmarschlijn van het I leger. Dit leger bad reeds de 3e divisie moeten afstaan om het 11 leger bij de operatiën rondom Adrianopel te steunen, en werd daarom thans met een brigade van het III leger versterkt. e algemeene bevelhebber wilde namelijk dit leger als de ma- noeuvreerende afdeeling thans zooveel mogelijk geheel in de and houden. Van de 4e divisie werd zoodoende een brigade gedurende den 22sten ongeveer te Karamza gedetacheerd en in beweging gesteld in de richting van Seliolu. Be slag bij Seliolu. Door de cavalerie in hun kampementen opgeschrikt, trokken de Turken in Noordelijke richting on, waarbij de voorhoede gedurende den namiddag in contact kwam met de voorste afdeelingen van de le divisie van het I leger, eenige mijlen Noordelijk en Noord-westelijk van Seliolu. Onder dekking van dit voorhoede-gevecht schijnt het I Turksche korps er in geslaagd te zijn den rechtervleugel te ontplooien op de euvels juist ten Oosten van Seliolu, met den linkervleugel ongeveer bij Gechkenlia. Seliolu ligt in een dal bijna in een kom. De Turken schijnen ongeveer een brigade op een kopje, juist Oostelijk van het dorp gebracht te hebben, doch, afgaande op de eigenaardige wijze, waarop de troepen van de^e brigade hun loopgraven aanlegden en zich ingroeven, moet men toch vei onderstellen, dat zij hun positie eerst na het invallen van de duisternis hebben bereikt. Zooals bij alle ontmoetings gevechten, wanneer geen van beide partijen tijd heeft om weloverwogen plannen te maken en nog minder om ze uit te voeien, is de uitslag van deze ontmoeting zeer verward De drie brigades van de le Bulgaarsche divisie schijnen nogal verspreid geweest te zijn, toen het gevecht begon -- waarschijnlijk ieder op weg naar een verschillend dorp om daar den nacht door te brengen - en slechts twee brigades 570

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 146