Juni 1913] De veldtocht in Theaciè. langrijke stap voorwaarts bij het insluiten vaD de vesting met de inname van Kirk Kilisse, de verovering van 50 kanonnen, van groote hoeveelheden wapens, munitie, uitrus tingsstukken en voorraden, van 2 aeroplanes en met het gevangen nemen van ongeveer 2.000 Turken, terwijl drie van de vier Turksche korpsen geheel gedemoraliseerd werden. 117. De beslissende slag nan 28 October 2 Donember. Op 27 October begon het duidelijk te worden, dat de hoofdmacht der Turksche troepen zich verzamelde in de lijn Lule-Burgas Bunar-Hissar; dit werd voortdurend bevestigd dooi ïappoiten van de cavalerie, door deserteurs en door de Bulgaarsch-gezinde bevolking. Savofl s plan naar aanleiding van deze nieuwe opstelling was tenslotte zeer eenvoudig. Het II leger zou rondom Adrianopel blijven, terwijl de drie divisiën van het III leger de Turksche hoofdmacht zouden binden. En terwijl deze laatste vasthoudende groep de Turken tot ontwikkeling in fiont zou dwingen, moesten de twee divisiën van het I leger de linkerflank der Turken omvatten, teneinde den tegen stander van. den spoorweg te dringen en tevens van de hoofd-communicatielijn, en hem terug werpen op den Istran- dja Dagh en de kust van de Zwarte Zee. Dit plan is ook nauwgezet en logisch doorgevoerd en dat de laatste slag minder hevig in de gevolgen was, danken de Turken niet aan zichzelf, maar aan de weergesteldheid. De eerste dag. Op Maandag 28 October rukte het III leger weer voor- waarts en ditmaal in drie, evenwijdig aan elkaar marchee- ïende colonnes: de 5e divisie in de richting van Bunar Hissar, de 4e in de richting van Karagach en de 6e in de richting van Turkbey. De 5e divisie kreeg voeling met de Turken tegen den na middag. De voorhoede bereikte Bunar Hissar en bevond die 574 Zie kaart IV.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 152