Juni 1913.] De veldtocht id Thbacië. Meer naar het Zuiden maakten de van elkaar geseheiden brigades van de 6e divisie slechts weinig vorderingen. Dimi- triefï gaf den divisiecommandant, generaal Taneff, te kennen dat gedurende dien nacht tot iederen prijs een overgang over den Karagach Dere geforceerd moest worden, waarop Taneff zich aan het hoofd der brigade stelde en gedurende de duis- teruis de Turksche loopgraven aan de overzijde bestormde. Zijn paard werd onder hem doodgeschoten, zijn adjudant en de ordonnans, die de divisie-vlag droeg, sneuvelden, doch de loopgraven werden genomen De hoofdkwartieren van het III leger waren dien nacht te Ivankeui. Be vierde dag. Op den 31sten October werden de stellingen, die den vori- gen dag genomen waren, versterkt, doch overigens werd over de geheele linie slechts weinig terrein gewonnenhet III leger had vrijwel „zijn kruit verschoten." Er waren geen reserves meer en allen waren onder den invloed van de geweldige inspanning van de laatste drie dagen, die slechts marschen en gevechten hadden gebracht, terwijl de soldaten doornat waren en slaap en voedsel misten. Maar in den namiddag begonnen de afdeelingen van het I leger te verschijnen en tegen den avond had de le divisie Luie Burgas bezet. Hoofdkwartieren waren dien nacht met het oog op de bewegingen van het I leger meer Zuidelijk, te Aivali. Be vijfde dag. Gedurende den nacht en den morgen van den len November bestormde de le divisie de betrekkelijk laag gelegen heuvels ten O. van Luie Burgas. Deze werden genomen. De 6e divisie, met thans weer hereenigde brigades, steunde dezen aanval nog door bij het punt A (zie kaart) een regiment artillerie tegen de Turksche achterhoede in stelling te brengen. Deze gecombineerde aanval beëindigde feitelijk den slag op den 578

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 158