Juni 1913.] Ontwerp voobloopig schietvoorschrift 10. De comp. (det.) Ct. bepaalt of de compagnie (het de tachement) in haar geheel, dan wel gedeeltelijk aan eene schietoefening deelneemt. Ieder schiet uitsluitend met den mitrailleur, waarbij hij is ingedeeld. 11. De door den comp. (det.) Ot. voor het schieten en het schatten van afstanden vastgestelde premiën, moeten steeds op het terrein worden uitbetaald. 12. De schietopleiding omvat: A. Het onderricht der ongeoefende militairen. B, Het onderricht der geoefende militairen. 13. Individueel onderricht treedt bij alle oefeningen op den voorgrond. Ie. flfdeeling. Het Onderricht der Ongeoefende Militairen. 14. Het onderricht der ongeoefende militairen heeft ten doel, de vorming der technische uitvoerders van het vuur, die van goede schutters. Het omvat: le. De Voorbereidende Oefeningen. He. Het Schoolschieten. 15. Voor de vorming van goede schutters is noodig eene uiterst zorgvuldige opleiding in de voorbereidende oefeningen. 16. Aan de gymnastische oefeningen moet de grootste zorg worden besteed, niet alleen tot ontwikkeling der lichaams kracht, maar ook tot het aankweeken van vlugheid en durf. 17. De Voorbereidende Oefeningen omvatten: A. Onderricht in de inrichting en het technisch gebruik van den mitrailleur, de munitie, banden en alle toebe- hooren en verwisselstukkenhet vullen van banden. B. Oefening in het op- en afladen. C. De theorie over het schieten. D. Oefeningen in het richten, spreiden en drukken. E. Oefening in het in stelling komen, het dragen van den mitrailleur en het overwinnen van hindernissen daarmede. F. Oefening in het gebruikmaken van bestaande en het opwerpen van kunstmatige dekkingen. 582

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 162