voor de mitrailleur-compagnieën. [Juni 1913. G. Richtcontröleoefeningen. H. Het in gereedheid brengen van het wapen voor het schieten. K. Oefeningen in het spreiden. L. Oefeningen in het opheffen van bij het schieten ontstane storingen. Het Schoolschieten omvat: a. De Schoolschietoefeningen der 2e klasse. De id. der le klasse. I. Uoorbereidende Oefeningen. 18. De gekozen volgorde der onderdeelen van de Voorbe reidende Oefeningen dient, om aan te geven hoe achtereen volgens de leerstof aan de manschappen moet worden dui delijk gemaakt; het bijbrengen der noodige geoefendheid in de verschillende onderdeelen kan afwisselend plaats hebben. Zoo kan eerst met punt c. of punt h. begonnen worden, indien de manschappen de inrichting en de werking van den mitrailleur, in punt a. behandeld, goed begrepen hebben; hetzelfde verband bestaat in de volgorde der punten c, d,g, k en 1. Bij de doorgevoerde oefening in de verschillende onderdeelen echter is de noodige afwisseling zeer gewenscht. A. Onderricht in de inrichtingen en het technisch gebruik van den mitrailleur, enz. 19. Eerst wordt behandeld het uiteennemen- en ineenzetten van de hoofdonderdeelen van het wapen, waarbij die hoofd- onderdeelen beschreven wordendaarna wordt in grove trekken de werking van den mitrailleur behandeld. Vervolgens wordt de beschrijving van het wapen meer in bijzonderheden behandeld, waarna ook eene meer nauwkeurige behandeling van de werking van den mitrailleur plaats heeft. Van de soldaten en de Inl. korporaals wordt alleen the oretische kennis betreffende de hoofdonderdeelen van het wapen geeischt; het overige kader moet de hoofd-en onder deelen van het wapen kunnen opnoemen en de werking van den mitrailleur kunnen onderwijzen. 583

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 163