D. Oefeningen in het richten, spreiden en drukken. 22. Het richten wordt onderwezen, zooals aangegeven in het S.V.I. punten 16, 17 en 18. Richtfouten, welke de man zich reeds vroeger mocht hebben eigen gemaakt, moeten zoo spoedig mogelijk worden weggenomen. Ook wordt de man reeds nu bekend gemaakt met de wijze, waarop het spreiden middels de glijbaan of het hoogtewiel plaats heeft en met het gebruik van den drukker. De verschil lende tijdmaten blijven hierbij nog buiten beschouwing. E. Oefening in het in stelling komen, het dragen van den mitrailleur en het overwinnen van hindernissen daarmede. 23. Deze oefeningen moeten veelvuldig, ook in den sneisten gang en over groote afstanden, beoefend worden, terwijl mede de moeilijkheden, welke het terrein kan opleveren, geleidelijk worden verzwaard. Bij het in stelling komen moet bovendien steeds beoefening van de in verband met het terreiD meest gunstige aanslag houding plaats hebben. In het bijzonder dient gelet te woi den op een onwrikbaar vasten stand van den mitrailleur. F. Oefening in het gebruik maken van bestaande en het opwerpen van kunstmatige dekkingen. 24. Gelijktijdig met de beoefening van het in stelling komen, wordt een aanvang gemaakt met de behandeling van de in dit onderdeel genoemde oefeningen. Hiervoor wordt verwezen naar de figuren IV en V. Fig. IV stelt voor eene vluchtige mitrailleur-stelling bij den aanval, door 3 man in 10 minuten op te werpen; fig. V stelt voor een mitrailleurstand bij de verdediging, door de bediening in 1 uur tijd gereed te maken. Bij elk in stelling komen moet een der beide dekkingen in toepassing worden gebracht, zij het dan niet zoo volle dig als fig. V aangeeft, al naarmate met offensieve dan wel met defensieve gedachte in stelling gekomen wordt. G. Richtcontröleoefeningen. 25. Deze oefeningen hebben ten doel het vormen van goe de richters. 585 VOOR DE MITRAILLEUR-COMPAGNIEËN. [Juni 1913.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 165