Op 65 M. kan in 15 sec. door één mitrailleur eene doel- breedte van X6.5 X 3.5 =78-6 M- doorloopen worden. Het doel moet dus worden voorgesteld door ^=51 valschijven, hoog MO M. Gemeten afstand 665 M.er wordt dus gevuurd met het vizier van 700 M., met toepassing van 150 M. D. S. in de tijdmaat van J sec. en eeno B. S- in de tijdmaat van 4J sec- De trefkans per J M. doelbreedte is 2X6fx 3-5=Jp De invloed van de D. S. op de trefkans is-j-X'isf'- In totaal is de trefkans dus -4~X^5705 Xf° -f|^p overeen komende met 17.7 Er kan dus verwacht worden, dat 177% van de 51 figuren= 9 figuren getroffen zullen worden. Deze oefening wordt voorbereid door 1 of meer elementaire oefeningen, overeenkomende met de 3e oefening der le klasse der schoolschietoefeningen. 54. C. De gevechtsschietoefeningen met de compagnie. De gevechtsschietoefeningen met de compagnie (ook met de halve compagnie) hebben ten doel, de verdere opleiding van officieren en kader in de vuurleiding. Deze oefeningen zullen bij afwisseling ook met de Gezamen lijke Schietoefeningen der Infanterie vereenigd plaats hebben, ten einde de zoo hoog noodige samenwerking en wederzijdsche waardeering te bevorderen. Voorts zullen beoefend worden aanvulling van munitie en van ingetreden verliezen en verwisseling van onbruikbaar geraakte onderdeelen van den mitrailleur. Voorbeelden. 1. Het onder vuur nemen eener tirailleurlinie, die op den afstand van 800 M. een sprong voorwaaits maakt. Het vuur wordt zoo zorgvuldig mogelijk voorbereid; aan elke sectie wordt een vak aangewezen, waarop zij haar vuur 595 VOOR DE MITRAILLEUR COMPAGNIEËN. [Juni 1913.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 175