Beschouwingen over het Velddienstvoorschrift. [.Juni 1913. of uit de magazijnen. Aanschaffing ter plaatse geschiedde door aankoop, requisitie (gedwongen levering), of fourageering (inbeslagneming). Bij de ivijziging is in p. 272 (n.) het beginsel behouden, dat de dagelijksche verstrekkingen aan de troepen als regel ge schieden uit den voorraad in den bagagetrein, waarna deze voorraad ten spoedigste op de hoofd verstrekkingsplaats wordt aangevuld. Deze aanvulling van clen voorraad van den bagagetrein ge schiedt nu öf uit hetgeen plaatselijk (c. q. uit den verplegingsrayon) is verkregen, of uit den voorraad van den verplegingstrein. Rechtstreeksche aanvulling van den bagagetrein uit de magazijnen zal dus volgens het V. V. niet meer plaats hebben. De uit den verplegingstrein verbruikte voorraden worden als regel aangevuld uit de magazijnen, waartoe die trein of gedeelten er van zich daarheen begeven of wel het benoodigde overeenkomstig de in den L. E. D.gegeven voorschriften van uit die magazijnen naar den trein wordt opgevoerd. Was in V. V. p. 268 (2) (o) bepaald, dat slachtvee, brand stoffen en gras niet in of bij de treinen werden medegevoerd en dus moesten worden verkregen door aanschaffing ter plaatse, dan wel rechtstreeks uit de magazijnen, zulks zal volgens p. 273 (1) (n.) nu ook gelden voor versche groenten. Volgens p. 268 (o) werd versch brood als regel ook op de zelfde wijze verkregen; slechts in bijzondere gevallen kon aan de troepenmacht eene veldbakkerij worden toegevoegd. Deze uitzondering zal nu regel worden en de regel uitzondering, want volgens V. V. p. 273 (n) zal het brood worden betrokken van de c. q. bij den algemeenen trein ingedeelde veldbakke- rij(en), Kan zulks niet, dan zal in de behoefte aan versch brood op dezelfde wijze worden voorzien, als in die aan ver- 1) Leidraad Etappedienst. 606

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 186