Ooslenrijk-Bongarije. mitrailleurs op moiorrijmielen. Vereenigds Stoten non ïl. fl. [Juni 1913. Bij 4 Jagerbataljons zullen afdeelingen mitrailleurs op motorrijwielen worden opgericht. Elk der afdeelingen zal worden gevormd uit een sectie van een wielrijderscompagnie, waarvan er bij ieder Jagerbataljon één is ingedeeld. Schw. Mil. Blatter. Maart 1913. Perhcden kringen noor lucfifDaariuigen; Door de regeering is bij een wet van 25 Januari j. 1. bepaald, dat het verboden is zich met luchtvaartuigen te bewegen boven een aantal met name genoemde gebieden, welke uit een militair oogpunt van belang zijn. We vinden daaronder geheele provinciën, belangrijke plaatsen, havens en kustgebieden vermeld. M. A. u. Gr. 1913 Heft. 4. Bescherming dqd hei Panamcfesncai De Secretaris van Marine deelde aan het Marine-Comité van het Huis van afgevaardigden mede, dat Cuba er in had toegestemd, om aan Amerika het heuvelterrein, dat de marinehaven Guantanamo beheerscht, te verkoopen en dat plannen waren ontworpen, om de versterkingen om die haven uittebreiden en zulks met het oog op de bescherming van de N. O. toegangen tot het Panamakanaal. Volgens couranten berichten zou bedoelde overeenkomst reeds op 27 Dec. j. 1. gesloten zijn. In ruil voor het verkregen terrein krijgt Cuba Bahia Honda van de Amerikanen en verhoogden deze tevens het bedrag, dat voor gebruik van de haven Guantanamo jaarlijks betaald wordt. Door den aankoop van genoemd heuvelterrein is tevens de water voorziening van de Marinehaven verzekerd. Journal E. U. S. 1. Maart 1913 Uerdrag mei üiearagua. Een verdrag met Nicaragua is der volksvertegenwoordiging ter bekrachtiging voorgelegd. Volgens courantenberichten verplicht zich Nicaragua, om aan geen andere mogendheid dan Amerika toe te staan een interoceanisch kanaal door haar gebied aan te leggen. Nicaragua zou 7 millioen gulden in ruil voor die garantie verkrijgen. Journal of the E. U. S. I. April 1913 I. M. T. 1913. 43. 655

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 237