Ouerzichi ucm eenige Tijdschriften. 657 Mavors 1913 No 4. De kapitein der Artillerie K. E. Oudendijk geeft het vervolg van zijn studie over „Een handleiding voor alle wapens''. Thans wordt behandeld de aanval op en de verdediging van een linie of stelling. Toegelicht door tal van schetsen, geeft ons dit opstel, aan de hand van de juistgenoemde handleiding, een beknopt overzicht van de handelingen van aanvaller en verdediger in de verschillende periodes van een geregeld beleg, zijnde: le de strijd in het voorter rein, 2e de strijd met de hoofdstelling, 3e de stormaanval. Ook maakten we reeds melding van het artikel „Over Cavalerie" van den Res. Luit.-Kol. J. C. van den Belt. S. haalt uit de krijgsgeschiedenis eenige voorbeelden aan van wat cavalerie vermocht en van wat ze niet vermocht. Yan de cavalerie in den Russisch-Japanschen oorlog wordt vermeld, dat deze weinig op den voorgrond tradde Japansche wegens haar geringe sterkte en omdat ze nog cavaleriemoest worden, de Russische vanwege haar russischeeigenschappen. "Wel een hard oordeel, dat S. hier uitspreekt, over het Russi sche leger waarbij we onwillekeurig dachten aan het werkje Velddienst- en Gevechtsoefeningen" van denzelfden schrijver, waarin deze, bij een veronderstelde oefening o. a laat voorlezen de gedrags regels van den soldaat, zooals die in het Russische leger luiden (11 blz. 51) Teekeneu we in dit verband mede nog aan, dat een groot aantal officieren van het Bulgaarsche leger hun hoogere opleiding genoten aan een Russische Hoogere Krijgsschool (Mil. Wochenblatt 1913 No. 47). Als zeer lezenswaardig valt voorts te vermelden een artikel van Luit. R. J. Hoffmann, getiteld: „De vuurleiding bij de infanterie". S. behandelt daarin een drietal punten, welke bij do vuurleiding behooren te worden onderscheiden, n.l: le de voorbereiding van het vuur; 2e het vuurbevel; 3e de leiding van het vuur na het bevel tot opening. 8. wijst er in het bijzonder op, dat vele in de reglementen en voorschriften aangegeven bepalingen betreffende de vuurleiding in de praktijk zullen blijken te falen. Zoo b.v. het vragen van den afstand aan nabij zijnde artillerie, hetinsehietenmetinfanterie-projectielen e.d.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 239