niededselingen betreffende bet Indisch keger Caualerie. 661 Bagagetrein. De bagagetrein van de Legercavalerie zal bestaan uit een combinatie van een karren-on een autotrein. Deze laatste zal zijn samengesteld uit 2 keuken- en 7 personenauto's, waarvan de carosserie is vervangen door een bak tot vervoer van vivres en fourages voor één dag, eenige munitie, verlichtingsmiddelen en de bagage der officieren. Ais regel zal de geheele bagagetrein bij de Hoofdmacht blijven zoodra de Cavalerie-Commandant met eenige zekerheid kan bepalen, waar de nacht zal worden doorgebracht, geeft hij daarvan kennis aan den A. B., met opgave van de plaats, waar hij den autotrein wenscht te hebben, waarna deze daarheen wordt gedirigeerd. Aangezien daarbij in den regel een veilige strook wordt doorloopen, is geen andere dekking noodig, dan het bij den autotrein aanwezige personeel (fouriers, chauffeurs, koks en onbereden manschappen), dat met de karabijn is bewapend. Bij terugkeer neemt de autotrein de zieken en gewonden mede. Zonder de Legercavalerie te bezwaren met de zorg voor een bagage- trein, wordt door dezen maatregel hare verpleging beter gewaarborgd. Proei niet Rijbroeken, Bij het 3de Eskadron te Weltevreden zijn een aantal rijbroeken in gebruik gesteld, vervaardigd van grijsgroene stof van een bijzonder weefsel, om gedurende 4 maanden te worden beproefd, ten einde vast te stellen, of deze broeken, wat snit en kwaliteit van het weefsel aan gaat, aan de daaraan als veldkleedingstuk te stellen eischen voldoen. Bij de beproeving zal rekening worden gehouden met het voorne men, om de hier bedoelde rijbroeken, welke zijn vervaardigd van een dikkere stof dan die, waarvan de thans in gebruik zijnde grijsgroene rijbroeken zijn gemaakt, bij invoering te doen strekken ter gedeeltelijke vervanging van de grijsgroene katoenen rijbroeken, n. 1. door verstrekking van één stoffen en één katoenen, instede van 3 katoenen rijbroeken. Riem-Sporen. Een voorstel is gedaan de thans in gebruik zijnde vaste sporen te doen vervangen door riemsporen, waarvan het raadje voorzien is van meer, doch kleinere tanden; de schoenen zullen daarvoor worden voor zien van een lederen steun boven aan den hak. Daar riemsporen verschuifbaar aan den voet zijn bevestigd en dus bij het trappen op steenen, takken en dergelijke kunnen opschuiven, zullen zij te voet niet zooveel hinder veroorzaken als de vaste sporen. 1) Verstrekt door het Dep. van Oorlog

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 243