Tactische Oefening op de kaarf. Oplossing Dan Osfening Do 11. 665 ad. a. Het Det. Lampegan heeft tot opdracht, den vijand den op- marsch langs rijweg Lampegan Djamboedipa en den spoorweg te beletten. De voornaamste wegen, waarlangs de vijand kan naderen, zijn van het N. aanvangende de karreweg over Tjihandjoeang 2, de tunnel, het rijpad van Tjimenteng 1 naar T. 754.0 en van hier verder langs den karreweg naar H. Lampegan of langs het rijpad naar Lam pegan 2. Andere naderingswegen van minder belang, aangezien verplaatsin gen van eene eenigszins aanzienlijke troepenmacht daarlangs vrijwel is uitgesloten, zijn het voetpad van Tjibitoenggoenoeng 1 en het rij pad, later voetpad langs den linker oever van het riviertje Tji Pitjoeng, waarlangs het mogelijk is, ongeveer 2 K. M. ten O. van den tunnel de spoor baan te bereiken. Zoolang de G. Masigit (732) door eigen troepen is bezet, is voor den vijand over dag het gebruik van de bij Lampegan 1 samenko mende wegen uitgesloten, zij het ook, dat op de van T. 754.0 naar het N. en N. O. afloopende ruggen eenige opruimingen moeten wor den verricht. In de eerste plaats behoort dus de G. Masigit krachtic te worden versterkt, met front naar het Z. en Z. W. De bezetting van deze hoogte verkeert echter in de minder gun stige omstandigheid, dat zij van af Tjibitoenggoenoeng 1 wordt gedo mineerd en hare stellingen volkomen worden ingezien. Bij de, met het front naar het Z. en Z. W. aangelegde, loopgraven zal dus een ruim gebruik van traversen moeten worden gemaakt. Worden boven dien bij de „A" van G. Masigit loopgraven aangelegd, met front naar het N. W. alsmede eene doorloopende hindernis tusschen de N. en Z. van Kg Tjibitoeng 2 aanwezige beekjes, ter hoogte van het stukje bergsawah, dan kan reeds veel worden bereikt. Ter beveiliging tegen eene Z. waartsche omtrekking van den G. Masigit zal nog eene bezetting voor den Pr Djampai moeten worden aangewezen, welke vermoedelijk het voordeeligst kan worden opce- steld op het topje binnen hoogtelijn 675 onmiddellijk boven „Pr" van Pr. Djampai. Dit punt is dan optisch met den G. Masigit te verbinden. Voor de sectie Mitrailleurs zal in de eerste plaats eeno stelling worden ingericht op den G. Masigit, zoodanig dat van daaruit het knooppunt van wegen nahij H. Lampegan wordt bestreken: het is evenwel gewenscht reeds dadelijk eene tweede stelling voor te bereiden van waaruit een oprukken des vijands van uit N. W. kan worden

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 247