666 J'uni 1913.] Tactische oefening op de kaast. belet. Uit één opstelling zal dit niet wel mogelijk zijn, aangezien ter bestrijking van de wegen bij Lampegan eene opstelling op de Z. helling van de hoogte noodzakelijk is. Dit geldt trouwens ook voor de infanterieloopgraven. Dekking tegen vuur vanaf de talrijke in de nabijheid aanwezige hooger gelegen pun ten is dus van veel belang. Is voldoende tijd beschikbaar aan materieel zal vermoedelijk wel geen gebrek zijn - dan worden de Inf. dekkingen zoodanig ingericht, dat de schutters hun vuur afgeven door schietsleuven. Voot de achter te houden reserve is het stukje kampong tusschen de woorden Tjipadang 5 en Tjigorowong 1 eene geschikte plaats. De reserve zal aanvankelijk worden belast met de beveiliging van de werkzaamheden der overige troepen door kleine afdeelingen op de naderingswegen vooruit te schuiven, tevens kan zij met het opruimen van het voorterrein een aanvang maken. Voor zoover de bevolking nog aanwezig is, kan deze worden gerequireerd tot het aanvoeren van materiaal en het verrichten van pionierwerkzaamheden, o. a. het versperren van de af te sluiten wegen en het verbeteren van de ge meenschap achter de stelling. De munitie uit den Gevechtstrein wordt reeds dadelijk aan de troepen uitgereikt. De Det. Ct zendt dan de munitiepaarden terug naar Djamboedipa om uit de le Munitiecolonne den voorraad aan te vullen. Een aan den Brigade Ct. gericht telefonisch verzoek de noodige voer tuigen van de le Munitiecolonne den draagpaarden tegemoet te zenden zal door dezen wel worden ingewilligd. De Chef der G. S. ontvangt van den Det. Ct opdracht in Kg. Tji padang 4 eene Hp. V. voor te bereiden, de oprichting vereischt dan verder slechts geringen tijd. Zoodra het tot een gevecht komt, wordt evenwel een der Officieren van Gezondheid aangewezen om op den G. Masigit met eenig minder personeel de eerste hulp aan de gekwet sten te verleenen. Hoewel op de verbandplaats stellig betere en meer afdoende hulp verleend kan worden, werkt toch de aanwezigheid van den Officier van Gezondheid steeds gunstig op het moreel vari den troep. De weinig talrijke voertuigen van den Bagagetrein kunnen voorloo- pig zonder bezwaar nabij de reserve worden opgesteld, waarbij echter de rijweg zooveel mogelijk is vrij te laten. De Det. Ct. zal in een geval als het onderhavige gewoonlijk geen schriftelijk bevel uitgeven, hij deelt den verzamelden officieren zijn voorneroen mede, wijst iedere afdeeling in het terrein de in te nemen stelling aan, en verstrekt verder, waar noodig, nadere aanwijzingen. De Inf. ware wellicht als volgt te verdeelen1 comp. op den G. Masigit, waarvan de helft met front naar het N. W., comp. op den Pr. Djampai en J4 comp. in reserve. Uit den aard der zaak is het echter niet mogelijk op de kaart van 1.50000 zoo ver in details te treden. \erpleging geschiedt uit den Bagagetrein, welke zijne voorraden 1) De tunnel mag in geen geval zonder uitdrukkelijken last van den Leger Ct worden vernield.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 248