667 Tactische oefening op de kaart. [Juni 1913. voor zoover zulks niet mogelijk is middels requisitiën ter plaatse- aanvult uit den Verplegingstrein te Djamboedipa. Zoolang de vijand nog niet onmiddellijk voor de stelling staat, kunnen de manschappen bij gedeelten gaan eten. Is dit gedurende het gevecht onmogelijk, dan kan in het uiterste geval de Det. Ct. gelasten het noodration te gebruiken Gedurende den nacht worden de troepen onder afdaken of tentzeilen gelegerd in de nabijheid der stellingen. Aan de hindernissen en ver sperringen worden korporaalsposten uitgezet om den troep tijdig bij eene nadering des vijands te alarmeeren, door het steken van gereed gelegde, licht brandbare houtstapels wordt de kans voor het afslaan van eene nachtelijke onderneming verhoogd. De terugtochtswegen worden alleen vertrouwelijk aan de Comp. Cten der Int. en aan den Ct. der sectie Mitr. medegedeeld. Pe. P0^ is van af den Masïgit het best in staat het gevecht te leiden; in verband hiermede zal hij zijn kwartier kiezen in Kg Tjipadang 5. h ad h. Als de Ct. der 2de Brigade den 7den April te 10 v.m. het bevel ontvangt het Det. Lampegan te ondersteunen, verstrekt hij onmiddellijk bevelen voor het marschvaardig maken van zijne troepen. Koo spoedig mogelijk wordt een bereden officier met eenige ordonnan sen als Benchtenofficier naar den Det. Ct. gezonden met opdracht rapport uit te brengen over den oogenblikkelijken toestand te Lampegan. Voorts zendt de Br. Ct. zijne Cavaleiie alsmede 1 sectie Mitr. in dos a dos aannemende, dat wel enkele dezer voertuigen aanwezig zullen zijn vooruit ter beschikking van den Det. Ct om dezen reeds dadelijk met een, zij het ook geringe, versterking te ondersteunen. Aannemende, dat de troepen der 2de Br. te 10 v.m. in den omtrek van ljipadang 1 verschillende werkzaamheden verrichtten, zou de brigade dusmet voor 11 v.m. marschvaardig zijn. In verband hiermede wordt te 10.4o v.m. het volgende bevel verstrekt. 2de Brigade. No. Troepenindeeling. 1Voorhoede. Ct. Majoor B. Inf. I. Art. 1 sectie Berg. Genie 1 sectie. 1000 M. 2. Hoofdmacht (tevens marschorde.) Ct Luit. Kolonel C. Inf. II. Tjipadang 1, 74 '13, 10.45 v.m. 1. Detachement Lampegan wordt door overmachtigen vijand aangevallen. 2. De 2de Brigade zal het Det. Lampe gan ondersteunen. 3. Te volgen wegrijweg Tjipadang 1— Lampegan. 4. Te 11.30 v.m in marschcolonne, a Hoofd van den Hoofdtroep dor Voor hoede aan driesprong Z, rand Kg. Tjikantjana. b. Staart Inf. II aan driesprong rijwe gen in Kg. Tjipadang 7.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 249