is eeii heiden. Ce man, die den hond geleidde, ging die zaak aangeven bij den koning van Tambora met de woorden: Er was een Arabier, die zegt dat ik een heiden ben, omdat hij my gevonden heeft in de moskee met een hond. Toen de koning van Tombora die woorden hoorde, werd hij toornig en Z. M. liet een hond en een geit slachten; vervolgens liet hij den Arabier uitnoodigen. En Said Idroes kwam bij den koning gezamen lijk met alle vizieren en grooten. Toen de geheele menigte gezeten was, werd er een rijstgerecht opgebracht, benevens een gerecht van hondenvleesch, dat geplaatst werd voor Said Idroes en een gerecht van geitenvleesch, dat geplaatst werd voor den koning en alle Tamboreezen. Vervolgens aten zij allen. V ersterkingskunst. 1ste vraag (3/4 uur). Schets de logische ontwikkeling van een gevechtsloopgraaf voor Infanterie in hooge vlak terrein, in verband met den beschikbaren tijd. 2e vraag (1 uur). Welke voor- en nadeelen zijn verbonden aan het opnemen van terreinvoorwerpen in eene verdedigende stelling en welke algemeene beginselen zijn meer in het bijzonder in acht te nemen bij het in staat van verdediging brengenvanbosschen? 3e vraag (1 uur). Geef een korte beschrijving van de algemeene inrichting van een modern verdedigingswerk in hoog terrein en treedt daar bij in uitgebreider beschouwingen omtrent de wijze van grachtsverdediging. 4e. vraag (IJ uur). Teeken op een schaal 150 de halve platte grond en het aanzicht van een travers welker as loodrecht staat op de vuurlijn wanneer gegeven zijn Vuuilijn -f- 5.00; buitenkruin -(- 4 00; borstweringdikte 8 M, geschutemplacement -f- 3.40; diepte 6 M; achtertalud 1/1; hoogte walgang 2.00; breedte 3.60 M; binnentalud */5. Het bovenvlak van de travers ligt op -j- 6.00 met de voor kant juist boven de vuurlijn. Het voortalud van de travers

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 256