5 heeft een helling van x/2, de zijtalud en het achtertalud van 4/5; laatstgenoemd talud laat 1 M. v/d walgang vrij. Taktiek. Ie vraag (1 uur). Geef eenige algemeene beschouwingen omtrent het tactisch gebruik van mitrailleurs, in het bijzonder met het oog op Indische toestanden. 2e vraag (f uur). Omtrent welke aangelegenheden moeten volgens de Ge vechtshandleiding door den A. B. bevelen worden gegeven, voor den overgang tot den toestand van rust na het gevecht? 3e vraag (1 uur). Wat zijn de voor- en nadeelen van het gebruik van pionier gereedschap bij den aanval in onze Indische terreinen Welke dekkingsmiddelen worden bij sommige legers door de Infan terie meegevoerd en wat in Uwe meening dienaangaande t. o. van ons leger? 4e vraag (1 uur Manoeuvrekaart 1912. Een Zuidpartij, ongeveer 2 Indische brigades sterk, trekt —zonder in contact te zijn geweest met de vijandelijke hoofd machtop bevel van den Legercommandant van Poerwakarta op Padalarang terug en zal na den 2en marschdag (van 12 op 13 Januari) te Tjikalong overnachten. Op het oogenblik dat het hoofd van den hoofdtroep der achterhoede, welke laatste eene sterkte heeft van: 2 Bataljons Infanterie 1 sectie mitrailleurs 1 peloton Cavalerie 1 batterij V. A. 1 sectie Genietroepen 1 Y. P. telegraafbrigade 1 telefoonbrigade en 1 verbandsectie met de voorgeschreven treinen, de brug in den hoofdweg over de Tji Somang passeert (5 uur n. m.komt van de op helderende Cavalerie het bericht dat een vijandelijke troepen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 259