Mei 1918.] Het schieten met den miteailleue het algemeen dus ook reeds op de uiterste middelbare afstan den geopend worden. De doelen, die zich alsdan zullen voor doen, zijn gewoonlijk kleindaartegenover staat echter het voordeel, dat ze aan hun plaats gebonden zijn, waardoor zich de gelegenheid tot correctie van het vuur voordoet. Ofschoon de materieele uitwerking betrekkelijk gering zal blijven, zal dit vuur toch er toe kunnen leiden de verdedigende Infanterie te neutraliseeren, waardoor de eigen Infanterie gelegenheid krijgt terrein te winnen. Bij den verdediger is het, in het begin van den strijd, meestal de taak der Artillerie, om de aanvallende Infanterie te noodzaken, zich vroegtijdig tot het gevecht te ontwikkelen en haren verderen opmarsch te bemoeilijken. Gelukt het haar niet die infanterie te dwingen zich verder te ontwikkelen, dan het aannemen der open flankcolonne, dan zal zij hierin of door de Infanterie, of door de Mitrailleurs moeten worden gesteund. Wordt deze opdracht aan de mitrailleurs gegeven en de Infanterie aldus van een gedeelte harer taak ontlast, dan kan deze niet alleen hare munitie voor de kleinere afstanden sparen, maar het groote voordeel, dat daardoor bereikt wordt, is hierin gelegen, dat de aanvankelijke bezetting der stelling zeer zwak gehouden kan worden, waardoor de beschikbare troepen zoo lang in reserve kunnen gehouden worden, totdat het aanvalsplan zich duidelijk voor den verdediger heeft afgeteekend. Deze tactiek volgende, zullen de mitrailleurs van den ver dediger het vuur dus ook reeds op de uiterste middelbare afstanden openen. In hoevere de mitrailleurs, zoowel van den aanvaller als van den verdediger, aan den thans volgenden vuurstrijd zul len deelnemen, hangt af van hunne sterkte in verband met die der Infanterie, doch ook van hunnen munitievoorraad. Zooveel mogelijk echter zullen zoowel aanvallers als verdedi ger hunne mitrailleurs dienen te sparen voor de laatste gevechts momenten. 490

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 58