Schema uoor de in 1913 ie houden groote iroepen oefeningen. R Groote manoeuures. 1) 662 Juni 1913.] Mededeelingen betreffende het Indisch Leger. dladsen-Geuteren. Op de begrooting van 1914 zullen gelden worden aangevraagd voor de aanschaffing van Madsengeweren voor het Wapen der Cavalerie. Yan deze geweren zullen per eskadron oi half-eskadron een sectie a 3 geweren worden ingedeeldde sectie bestaat uit 1 Europeesch wachtmeester, sectiecommandant tevens vuurleidcr, 2 Europeesche en 1 Inlandsch cavalerist, geweerruiters, 2 inlandsche cavaleristen, helpers tevens geleiders van de munitiedraagpaarden, benevens 2 munitiedraag- paarden. De indeeling van 3 geweren bij de scetie heeft ten doel een waar borg te geven, dat steeds met 2 geweren wordt gevuurd; daar de geweren niet van een koelinrichting zijn voorzien, wordt de loop vrij spoedig warm; door het in gebruik stellen van den derdon loop bestaat de mogelijkheid steeds een der loopen te doen afkoelen, terwijl het vuur met 2 geweren wordt voortgezet. De geweren worden vervoerd door de z. g. geweerruiters, de muni tie bevindt zich op de munitiedraagpaarden en wel per draagpaard 2000 patronen, terwijl ieder geweerruiter bovendien nog 200 patronen me- devoert. De beproeving heeft uitgewezen, dat het Madseugeweer ballistisch zeer hoog staat; niettegenstaande de groote gewichten, welke de paar den hebben te dragen (105 tot 120 K. G.), kan de afdeeling de be wegingen van de Cavalerie onder alle omstandigheden volgen, zoodat veilig mag worden aangenomen, dat de invoering der Madsengeweren de gevechtskracht der Cavalerie belangrijk zal verhoogen. Het benoodigde personeel en de paarden zullen boven de formatie der eskadrons worden gevoerd. Zaterdag, 19 Juli: de beide partijen zijn geconcentreerd respectie velijk te Poerwakarta en te Padalarang. Zondag 20 Juli. Rustdag. Maandag 21 Dinsdag 22 Manoeuvredagen. Woensdag 23 j Donderdag 24. Rustdag en bespreking. Yrijdag 25. Troepenconcentratie voor de revue. Zaterdag 26. Revue. Zondag 27. Rustdag. Maandag 28. Aanvang van het Spoorwegvervoer voor terug keer naar de garnizoenen. Zijne Excellentie de Gouverneur-Generaal heeft goedgevonden, zelf de revue over de troepen te houden. 1/ Mochten de hygiënische omstandigheden in het einde van Juni zulks noodzakelijk maken, dan zullen de groote manoeuvres z. m. later worden gehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 244