Boe moet men optreden onder (Iïitrailleur- miur en op melfee mijze kan men mitrailleurs bet best bestrijden? Waar het van groot belang is, nauwkeurig te weten, höè en whar men de eigen mitrailleurs met vrucht zal kunnen gebruiken, is het niet minder belangrijk, te weten, hoe men zich onder vijandelijk mitrailleur-vuur heeft te gedragen en op welke wijze men dit vuur afdoend kan bestrijden. Men neemt aan, dat het werkzaam mitrailleur-vuur reikt tot een afstand van 1500 M. en volgens punt 3. Reglement o/d Excercitiën der Mitrailleur-Compagnie He Gedeelte zal mitrailleurvuur, vooral met het oog op de moeilijke waar neming der uitwerking, zelden worden gebezigd op afstanden die daarboven zijn gelegen. Bij een aanval op eene stelling kan dus tot op een afstand van -f- J500 M. voorwaarts gegaan worden, zonder groot gevaar te loopen onder mitrailleur-vuur te geraken. Binnen de 1500 M. echter, begint het terreinwinnen naar voren, onder het werkzaam mitrailleur-vuur zeer bedenkelijk te worden en moet men er dus ten allen tijde op bedacht zijn, plotseling door dit vuur te kunnen worden overvallen. De voorste afdeelingen, die bestemd zijn voor de tirailleur linie, zijn op een afstand van 1500 M. reeds verspreid, maar zullen natuurlijk zoo lang mogelijk met rechtopgaande man schappen voorwaarts gaan. Aangezien echter rechtopgaande tirailleurliniën binnen 1500 M. reeds een prachtig doel vormen voor de vijandelijke mitrail leurs, zullen deze laatsten, wanneer de waarneming van het doel tenminste niet wordt belemmerd door het terrein (struik gewas-alang2-terreinplooien, enz), hun vuur op dielinie openen 680

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 12