Hoe moet men optreden onder Mitraieleurvucr enz. [Juli 1913. en zal er voor de menschen niets anders overblijven, dan zich direct te dekken. Dit laatste moet natuurlijk geschieden met gebruikmaking van het terrein ter plaatse; in open terrein kan dit slechts door zich terstond neer te werpen. Onder het mitrailleurvuur kan men nu nog slechts kruipend verder vooruit komen. Van iedere vuurpauze bij de mitrailleurs moet men echter thans oogenblikkelijk gebruik maken om zoo snel mogelijk (in ren) een niet te grooten sprong te doen, met kleine zeer onregelmatig over de geheele linie aangewezen afdeelingen. Goed gedekte en ijle tirailleur-liniën hebben van mitrailleur- vuur weinig te duchten. (Groot munitie-verbruik en geringe trefkans, vooral bij moeilijke en onnauwkeurige schatting of meting van den afstand). De achter de tirailleur-linie gesloten volgende ondersteu ningstroepen trachten ook zoo lang mogelijk gesloten te blijven. Binnen de 1500 M. echter zal dit, zóó er al geen art. vuur is te verwachten, onder werkzaam mitrailleur-vuur niet meer kunnen, zullen dus ook de ondersteuningstroepen zich moeten oplossen en tot de verspreide orde moeten overgaan, zoo noodig zich eveneens neerwerpen. Ook in den loop van het gevecht oprukkende reserves, worden bij voorkeur door de mitrailleurs onder vuur genomen on moeten dus met hun wijze van oprukken, hiermede rekening houden. Volgens berekeningen van den 2en Luitenant van Kesteren in zijn stuk „Op welke doelen zullen de verdedigende mitrail leurs moeten vuren?" I. M. T. No. 2, Februari '13, bladzijde 181 en 182, is de trefkans der mitrailleurs op afstanden van 1500 1000 M. op rechtop en gebukt voorwaartsgaande ti- railleurliniën zóó groot, dat de aanvaller hoogstwaarschijnlijk dergelijke groote doelen niet zal bieden, maar zal trachten door dan hier, dan daar, met zeer kleine afdeelingen voorwaarts te snellen en de sprongeD kort te maken, de vuurleiding te qemoeilijken en de kans op uitwerking zoodanig te verminderen', 681

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 13