achter een aarden wal in stelling gekomen met opdracht een omvatting van den rechtervleugel te verhinderen. Er was nog gelegenheid geweest de hooge gerstvelden (Hirsefelder) tot op 650 M. in het voorterrein te raseeren. Daarachter strekten zich de gerstvelden nog verscheidene, honderden Meters verder uit. Vóór zich had de Compagnie een hoogte. Een Japansche batterij trachtte op deze hoogte in stelling te komen om 10 uur 's morgens, werd echter in IJ minuut geheel neergeschoten met 6000 patronen. Tegen 12 uur 's middags trachtten toen vijandelijke schutters den spoorbaan, die 300 M. rechts van de mitrailleurstelling liep, man vóór man te overschrijden, waarschijnlijk om te trachten de mitrailleurs in de flank te beschieten. Het vuur werd met verschillende vizieren op deze Japan ners geopend—een kort snelvuur met breedtespreiding. Toen gingen de Japanners groepsgewijze vooruit, recht op het front aan van de mitrailleurstelling, maar zij kwamen slechts tot aan de grens van het platgeslagen gerstveld. In het verder open terrein konden de tirailleurs echter geen pas meer vooruit komen; iedere poging om zich op te richten werd verhinderd. Of het echter niet mogelijk zou geweest zijn onder voort durend vuur kruipend vooruit te gaan, was natuurlijk van uit de stelling niet te beoordeelen. Toen het donker werd, drongen de Japanners weer in het gerstveld vooruit en hinderden de Compagnie den geheelen nacht met geweerschoten. Eerst bij het aanbreken van den dag werden zij door een kortstondig mitrailleur-vuur teruggedreven. Gereed tot vuren, bleven nu de Japanners in het gerstveld liggen en vuurden op elk doel, dat zich maar even vertoonde. Toen dit vuur hoe langer hoe heviger werd, besloot de Mitrailleur-Commandant deze schutters door een onderofficier en 15 man (reserve-manschappen en paardengeleiders, die met geweren en bajonetten gewapend waren) te verdrijven. 687 WELKE WIJZE KAN JIEN MJTRAILL. HET BESTE BESTRIJDEN? [Juli 1913. I. M. T. 1913. 45.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 19