II. Ouergang uil den marsch tot den toestand uan rust. Volgens p. 98 (1) ontvangt de comdt. der voorhoede, uiter lijk met het bevel om halt te houden, eene instructie. Naar aanleiding van deze instructie geeft hij bevelen voor den over gang tot den toestand van rust en wijst hij een voorposten- comdt. aan. P. 103 geeft voorts aan welke zaken door den comdt. van de voorposten, mondeling of schriftelijk, moeten worden geregeld, terwijl nadat de rusttoestand is ingetreden zie p. 104nog meermalen nadere bevelen noodig zullen blijken. Intusschen wordt door den A. B. een legeringsbevel uit gegeven, naar aanleiding waarvan door de kant0^"ent5 comdten. weer bevelen moeten worden gegeven. Er zijn alzoo verschillende autoriteiten, die bevelen hebben uit te vaardigen en er valt heel wat te regelen, voordat ieder zijn plaats en zijne verplichtingen weet. Toch zal alles als regel geleidelijk van stapel loopen, wanneer de overgang van den marsch tot de rust vooraf is voorzien, bijv. wanneer 's morgens de marsch is aangevangen met het doel een bepaalde plaats te bereiken. Dan volgt het één logisch uit het ander, en kan worden gezorgd, dat de instructie voor den voorhoe- decomdt. dezen zoo vroeg bereikt, dat er voor hem of den door hem aan te wijzen comdt. voor de voorposten voldoende tijd en gelegenheid is tot het nemen van de noodige maat regelen. Niet altijd echter zijn plaats en tijdstip van overgang tot den rusttoestand van te voren reeds bekend en wordt het besluit met verder te marcheeren eerst genomen op de plaats, waar zal worden gerust. In dat geval is het zaak maatregelen te nemen, opdat ieder zoo spoedig mogelijk tot rust kome met uitzondering natuurlijk van de veiligheidstroepen, die echter ook dadelijk moeten weten, wat van hen wordt verlangd. Ouder die omstandigheden zal de in het voorschrift aangegeven weg te lang zijn. Wordt deze gevolgd, dan zou de A.B., die eerst na het nemen van het besluit tot halt houden kan overdenken, wat ter beveiliging moet worden gedaan, waar de verschillende onderdeelen moeten worden ondergebracht, 705 DE TOEPASSING VAN HET VELDDIENSTVOORSCHRIFT. [Juli 1913.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 39