Oner mitrailleurs en mitraillisten. Het is onze bedoeling in het ondervolgende eenige zaken te behandelen, die wij gaarne aan het oordeel van belangstel lenden willen onderwerpen. De lezer verwachte echter geen aaneengeschakeld betoog over uitsluitend tactische, ballistische of technische onder werpen, want, dan zouden wij hen teleurstellen. Wij willen spreken over allerlei, dat n. o. ra. aan het Wapen kan ten goede komen, zonder hierbij uit het oog te verliezen, dat wij ons niet kunnen beroepen op een jarenlange practijk. Dit leidt ons als van zelf tot het uitspreken van de wen- schelijkheid om den mitrailleuroificier, ten bate van het Wapen en hem zelf, zoo lang mogelijk te handhaven. O. i, moet hij, mits in zijn betrekking goed voldoende, daarop kunnen rekenen force majeure uitgezonderd omdat de extra-uitgaven bij eene plaatsing bij de mitrailleurs niet zoo gering zijn. Men denke niet alleen aan de aanschaffings- kosten van paard, harnachement enz, die ieder bereden offi cier zich moet getroosten, maar ook aan die voor boekwerken. De literatuur over het Wapen is zóó groot en breidt zich met den dag zóó uit, dat men ons zal moeten toegeven, dat tijd en geld noodig zijn om op de hoogte van het vak te komen en te blijven. Geen officier kan zich een waarachtig mitraillist gevoelen, zonder te trachten zich over de brandende mitraillistische vraagstukken een eigen oordeel te vormen. De garnizoens bibliotheken alleen kunnen hem niet helpen zich die vak kennis eigen te maken, noodig om dat oordeel te verkrijgen. Wij ontraden elk officier, die zich niet zeer bijzonder tot de mitrailleurs voelt aangetrokken, daarbij over te gaan, want ernstige studie, goed pbysiek en blijvende ambitie voor het 714

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 48