Boe berichten uit Dederlandsdie tijdschriften somtijds morden onergenomen in het Buitenland. 733 Korte Mededeelingen. [Juli 1913. S. Wé, la, baoed si kakang W. S. E, mboten mas, nikoe moeng sabeneré mawon. S. Enggih, eDggib. Anoe kang. moenggoeh golongané wong gawé roesoeh waoe, n&pitonten Oelamané? W. S. Sasoemerep koela koq onten mas, malab diadji-adji banget, nap& sagoenemé digoegoe. Empoen mas, rèhning 'mpoen sawatara lé koela lèrèn, koela samang-lilani, selaq diarep-arep sing onten ngo- mah nggatü, mampir teng pondoq koel 8,. S. Nggih kang, lija dina ma- ■won. W. S. Kantoen slamet, mas. Nggih kang, noewoen. Het gebruik van het opmerkelijk, verwacht of en de ander Zuid. (Hun wensehen staan lijnrecht tegenover elkaar). S. Dat heb je knap gezegd! A. Zeg dat niet jonker, 't is de zuivere waarheid. S. Nu, goed dan Nu nog iets. Zijn er bij de oproerlingen ook Schriftgeleerden B. Dat schijnt inderdaad het ge val, (letterlijk: „voor zoover ik be merkt heb", dit is een gangbare zegwijs indien men een slag om den arm houdt, een soort van pe- titio ten opzichte van wie er an ders over denken zou). En ze zijn er zeer in tel. Al wat zij zeggen, neemt men voor waar aan. Komaan jonker; daar ik nu al een heele tijd gerust heb, zult ge me wel excuseeren. Ze zullen mij in- tusschen thuis al wachten. Kom, ga eens mij bij aan. S. Goed, broeder, 'n andere keer maar. B. Het ga je wel, jonker S. Dankje woord selaq of eigenlijk kaselaq is zeer De beste omschrijving is vaak: „nog voor dat men't er toe gereed is, gebeurt het een of ander", of wel „doordat iets intijds geschiedde, is iets anders voorkomen". Doeroeng nqanti ngloempoeq warisókang litra kaselaq mati „Nog voordat de erfgenamen (in den zin van naaste familie) tijd hadden gehad bijeen te komen, stierf de zieke". Adja selaq ndaq-tjandaq, anaq- moe keplindes montor „Ais ik 't niet bijtijds gegrepen had, zou je zoontje onder de auto geraakt zijn". In aflevering 8 van den vorigen jaargang van het Indisch Militair Tijdschrift kwamen onder de hoofden rHet snelvuurberggeschut" en rLosse schoten uit het veldgeschut" twee berichten voor, het eerste de korte mededeeling behelzende, dat de firma Ehrhardt een zwaar en een licht kanon ter beproeving had uitgezonden en het tweede gewag makende van een detonatie, voorgekomen in een veldkanon van 7.5 c.M., bij gebruik van zeegraskruit en het in verband daarmede gedane telegrafisch verzoek om toezending uit Europa van losse patronen van de firma Krupp. De redactie van het Militar Wochenblatt combineerde deze twee I

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 67