737 Kokte Mededeelingen. [Juli 1913. nisatie, het huren van paarden, het aanschaffen van paarden bij mo bilisatie, de aanvulling van paarden in vredestijd, het remontedepot, de africhting van paarden, de depots, de troependienst, het verlies aan paardentroepen, de aanvulling van paarden, de werking van de rege lingen voor aanvulling en afvoer van paarden, het tekort aan afgerichte en het te veel aan onafgerichte paarden, de remonteering van officieren en die van de marechaussee, alsmede de voeding. Het resultaat dezer onderzoekingen is neergelegd in de onderstaande conclusies. „1. De aanschaffing van de paarden geschiedt op oordeelkundige wijze. 2. Het is gewenscht de commissie, welke paarden aankoopt in Ierland, een meer permanente samenstelling te geven, en den Directeur van het Remontedepöt daarin steeds zitting te doen nemen. 3. De opvoeding der jonge paarden in het Kemontedepöt wordt doeltreffend geacht. Het zal echter noodig zijn het gebrek aan stallingruimte, dat, zelfs onder overigens normale omstandigheden, dwingt tot het naar weiden zenden der pas aangekomen Iersche remonten, op te heffen. Opgemerkt wordt, dat het Remontedepöt over het algemeen armelijk is ingericht, en verbetering daarvan wenschelijk is. 4. Pogingen zullen moeten worden aangewend om te voorzien in het bestaande gebrek aan goede remonteberijders, door daartoe geschikt personeel voor het leger te behouden. Verbetering hunner positie en desvereischt vergunning tot het aangaan van een huwelijk zouden wellicht tot het doel kunnen voeren. Het nemen van een proef met niet-militaire remonteberijders verdient in dit verband aanbeveling. 5. Het is gewenscht, dat door het legerbestuur een ernstig onderzoek wordt ingesteld naar de geldelijke en andere gevolgen welke zouden voortvloeien uit het bijeenbrengen onder één hoofd en op een geschikte plaats van het remontedepöt, de depóts, en de rijschool. 6. De remonte modulus van >/10 wijst op bevredigend langen diensttijd. De afvoer en aanvulling van paarden bij de troepen moet, voor elk der onderdeelen afzonderlijk, geregeld plaats hebben volgens hetzelfde vaste percentage van de organieke sterkte. 7. Er moet voor worden gezorgd, dat in de depots een voldoend aantal afgerichte paarden is om in den troep geleden verliezen geregeld aan te vullen. Bij uitbreiding van de organisatie dienen zoo spoedig mogelijk maatregelen te worden getroffen, om een tijdige en geregelde aanvulling van de paarden te verzekeren. Een en ander is noodig om belangrijke tekorten, welke zich herhaal delijk voordoen, te voorkomen. 8. De reformpaarden moeten zoo spoedig mogelijk worden verkocht o. m. ten einde uitgaven voor fourage te besparen. 9. De verkoop van rijkspaarden aan officieren moet zoo worden geregeld, dat de volgens de organisatie benoodigde sterkte aan troepen paarden er niet door wordt aangetast. Dit zou kunnen geschieden

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 71