Een onderzeesche kruiser. De militaire maatregelen nan China tegen (Dongolië. Juli 1918.] Korte Mededelingmen door te zorgen dat het gemiddeld voor den verkoop benoodigde aantal afgerichte paarden aanwezig is boven de organieke sterkte aan troe penpaarden. 10. Wanneer de eigenaar van een paard, dat van het Rijk is overgenomen, den militairen dienst verlaat vóór hij het paard 5 jaren in zijn bezit gehad heeft, moet het paard door het Rijk kunnen worden teruggekocht, voor den daarvoor door den kooper betaalden prijs. 11. De administratie dient zoodanig te worden ingericht, dat een overzicht wordt verkregen van de kosten, welke gemiddeld voor een paard worden gemaakt van het tijdstip van aankoop tot den overgang in een depot. De kosten voor aankoop, vervoer, personeel, voeding, geneeskundige behandeling, gebouwen, terreinen enz. zijn hierbij in rekening te brengen. 12. Er behoort zender dat dit tot een vermeerdering van den admi nistratieven arbeid aanleiding geeft een statistiek te worden aange houden van den militairen paardenstapel, welke een jaarlijksch overzicht geeft van den geheelen loop van zaken. IS. Ten aanzien van de aanschaffing van fourage is de Legercom- missie van meening, dat een ernstige proefneming behoort te geschie den met een stelsel van aankoop uit de vrije hand." Beide verslagen zijn vergezeld van een lijvigen bundel bijlagen. Overgenomen uit Het Paard. Red. De Russische admiraliteit moet besloten hebben tot den aanbouw van een onderzeesche kruiser van 5100 ton deplacement. Deze dreadnought onder de onderzeesche booten wordt tevens mijn- legger en zal een veld van 120 mijnen onder water kunnen uitbrengen. Yerder kunnen in alle richtingen torpedo's worden gelanceerd. Ter afweer van torpedobooten tijdens het onder water gaan zijn eenige snelvuurkanonnen in een toren opgesteld en wordt het boven vlak licht gepantserd. Diesel machines en electrische motoren zullen de beweegkracht leveren voor de vaart boven en onder water respectievelijk met 25 en 11 knoopen snelheid, zoodat het schip gemakkelijk in staat zal zijn de hoogzeevloot te begeleiden. Uiteraard ziet men met belangstelling den aanbouw van dezen onder- zeeschen kruiser tegemoet. Scientific American dd. 26 11913. Reeds vóór het uitbreken van de omwenteling trachtte de Regeering te Peking door kolonisatie met Chineesche gezinnen den steeds was- senden invloed der Russen in Mongolië te bestrijden, terwijl ook vér strekkende plannen tot versterking van hare militaire positie aldaar 738

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 72