Tactische oefening op de kaart. [Juli 1913. Omtrent den inhoud van dit bevel valt nog het volgende op te m DeeMitr. van het Det. Lampegan zijn in dit bevel niet evenmin als de sectie Mitr. en de Cav. van de 2de Br., welke versterking van dit Det. waren vooruitgezonden. Zoodra deze wederom beschikbaar komen, worden de Alg Reserve ingedeeld, en de Cav. of hetgeen daarvan is overgebleven ter beschikking gesteld van den Ct. der Linker Flankdekking Het uitleggen van telefoon- of telegraafdraad op dit oögenblik kon minder gewenscht voor, aangezien nog met is vast te fellen,^. de strijd gevoerd zal worden. Om dezelfde reden wordt voorloops het draadloos station nog niet opgericht Het zenden van dit bevel aan den Ct. der Hoofdmacht leveit het voordeel op, dat deze het bevel aan de onder zijne bevelen sUande korps Cten kan mededeelen (dicteeren), waardoor het vermemgvuldi0en van het bevel, achterwege kan blijven. _eeft Zoodra de Linker Colonne den G. Wangoen heeft bejeikt geett de Br. Ct de bevelen uit voor de algemeene voorwaartsehe bewegin0 van de brigade Se Brigade. Pr- Tjibogo7-4-'13, 2.10 n.m. No. 1. Linker Colonne heeft den G. Wangoen bezet en rukt op tegen den Pr. Djampai (644.0). 2. Rechter Colonne rukt langs den rijweg op tegen don G. Masigit 32). 3. Rechter Flankdekking marcheert in Z. W. richting evenwijdig aan den rijweg over Kg. Tjipensing en Kg. Tjibitoeng 2, en rukt op tegen den G. Masigit (732). 4. Alg. Reserve volgt langs rijweg 600 M. achter R. Colonne. 5. Ik volg de Rechter Colonne. Schriftelijk per ordonnans aan: Ct. Rechter Colonne, Generaal Majoor. Ct. Rechter Flankdekking. Ct. Algemeene Reserve. Oefening Ilo, 13. Eene brigade van het N. I. Leger marcheert den len Juli van Soekaboemi naar Tjiandjoer, welke plaats dien dag moet worden bereikt. Te 11 v. m. ontvangt de Br. Ct., die bij den Hoofdtroep der Vooir- hoede marcheert, bij pl. 48 bericht van den CT. der Voorhoede Cavalerie, dat het heuvel-complex Pr. Menteng (3 K. m. 755

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 89