Aug. 1913.] Punt 6 der Gevechtshandleiding voor waarts." Nu is echter normaal de plaats van den commandant der voorhoede bij den voortroep en is het geval zeer goed denkbaar, dat deze commandant den hoofdtroep wil doen halt houden, door marcheeren, enz. zonder momenteel daarvoor een ordonnans te kunnen missen. Dit is dan zeer goed mogelijk door het betrokken teeken te doen voorafgaan door een ander teeken, b.v. het geweer met de kolf omhoog, wat dan wil zeggen„bevel voorhoede-commandant". Op de zelfde wijze kan ook de bij den hoofdtroep marcheerende colonnecom mandant vlug korte bevelen aan de hoofdmacht geven. Zoodra de compagnie voortroep aanraking krijgt met 's vijands gevechts- of verkenningspatrouilles en deze moet terug werpen, zijn wij gekomen aan het begin van het in leidend gevecht. Ook dan is de formatie als bedoeld in schets 1 bruikbaar. (R. I. II. 471). Ik zou er dan echter de voorkeur aangeven reeds spoedig een tweede sectie in de tirailleurlinie te brengen en zulks bij wijze van versterking, tevens verlenging der linie tot 115 pas. (75 M. R I. II. 451 en 471). Ook op de vleugels der linie worden dan ge vechtspatrouilles uitgezonden. Bij voorkeur zou ik voor deze versterkende sectie nemen de middelste, d. w z, de Europeesche, die nu niet als reserve noodig is, zooals bij de zelfstandige compagnie. Hierbij zij aangeteekend, dat bij het voorwaarts rukken in de linie, de verbindingsmanschappen steeds in hun afdeeling worden opgenomen. De C. Ct. ver plaatst zich nu 200 pas naar voren (R I. II. 349) en de sectiecommandanten van den ondersteuningstroep zorgen met hem in verbinding te blijven door het uitzenden van meerdere verbindingsmanschappen. Voor de verbinding met de tirailleurlinie kan de C. Ct. zoo noodig zijn ordonnansen gebruiken. Het zal van 's vijands vuur afhangen of de ondersteuningstroep in flank formatie blijft dan wel eveneens wordt verspreid. De compagnie marcheert dan als in schets 2 is aangegeven. Het verband wordt thans naar voren onderhouden, waarbij de C. Ct. zorgt, dat niet te snel wordt voortgerukt. 764

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 10