Oüer mitrailleurs en mitraiiiisten. ii De Mitrailleur-compagnieën worden geoefend volgens het „Voorontwerp Reglement op de Exercitiën der Mitrailleur-Com pagnieën, Ie gedeelte" en het „Reglement op de Exercitiën der Mitrailleur-Compagnie lie gedeelte. Deze mededeeling is wellicht van nut voor hen, die het eerstvolgende examen voor de Hoogere Krijgsschool wenschen af te leggen, tenminste als hunne reglementenkennis zich ook moet uitstrekken tot beide genoemde voorschriften, waarvan het eerste nog slechts een voorontwerp is. Een Wapenvoorschrift bezitten wij nog niet. Degenen, die den Ned. Ind. Mitrailleur M. 12 meer intiem wenschen te leeren kennen, verwijzen wij naar het Nederlandsche voor schrift van dien naam. Hier en daar zijn de benamingen bij ons anders, terwijl wij inplaats van een sledeaffuit een drie voetaffuit hebben, zooals bekend is. In elk geval kan men zich door middel van bedoeld Nederlandsch Wapenvoorschrift een helder begrip vormen van de werking en de onderdeelen van onzen Mitrailleur. Wij hebben U in den aanhef van on3 artikel reeds de stiekking van onze causerie, want meer is het niet, mede gedeeld, zoodat wij, zonder inbreuk te maken op onze belofte, nu wij het toch over reglementen hebben, nog even uwe aandacht vragen voor het Velddienstvoorschrift. In punt 212 op bladzijde 95 wordt het personeel genoemd, dat bij den gevechtstrein is ingedeeld. Tevergeefs zoekt men onder punt a. de mitrailleur-compagnie. Wij vermoeden, dat het in de bedoeling ligt, nu, waar de fourier bij den bagagetrein is ingedeeld, den sergeant-majoor- 768

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 14