Over Mitrailleurs en Mitraillisten. [Aug. 1918. administrateur te bestemmen voor commandant van den gevechtstrein. Nu onlangs het 2e Wijzigingsblad is verschenen, zonder verandering in den bestaanden toestand te hebben gebracht, vermeenen wij deze aangelegenheid ter sprake te mogen brengen, omdat de bevelvoering bij den gevechtstrein van zoo groot belang is. De lezer vergeve ons de uiteenzetting die nu volgt. Wij hebben haar noodig voor ons verder betoog. Het personeel der M. C. (3 secties) bestaat uit 3 Eur. Sergeanten, 5 Eur. korporaals, 12 Eur. handlangers en uit 3 Inl. Sergeanten, 4 Inl. korporaals, 12 Inl. handlangers (Offi cieren, werklieden, geleiders enz. buiten beschouwing latende). Per sectie is aan personeel direct bij het gevechtsechelon noodig: 1 Eur. en 1 Inl. Sergeant (stuks Comdt. tevens Nos. 1); 1 Eur. en 1 Inl. korporaal (Nos 2); 3 Eur. en 3 Inl. handlangers (resp. Nos 3, 4 en 5), benevens 1 korporaal (commandant der geleiders met hunne paarden, wanneer de sectie in vuurstel- ling is). Zoodat het gevechtsechelon per compagnie is samengesteld uit: 3 Eur. sergeanten, 3 Eur. korporaals, 9 Eur. handlangers en 3 Inl. sergeanten, 3 Inl. korporaals, 9 Inl. handlangers, benevens 3 korporaals bij de paarden. Alsnog beschikbaar, als zijnde niet dadelijk bij het ge vechtsechelon benoodigd: 3 Eur. en 3 Inl. handlangers (fuse liers), die dienen om de geleden verliezen aan te vullen. Aan deze reserve-manschappen is geen bepaalde plaats aange wezen, zoodat de M. Ct. de vrijheid heeft ze naar zijn goed vinden in te deelen. Wanneer men nagaat, dat in den gevechtstrein van een Infanterie bataljon 61000 patronen worden medegevoerd en indien van een M. C. 32400 dus meer dan de helft van het aantal voor een bataljon en dat e. g. 12 paarden en 4 voertuigen, 1. g. 6 voertuigen telt, dan zijn wij van mee ning, dat de gevechtstrein van een M. C., vergelijkender wijze gesproken, nog al beduidend is. 769

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 15