Over Mitrailleurs en Mitraillisten. [Aug. 1913. Bij ontmoetiugsgevechten moet men den vijand met zijn vuur vóór trachten te zijn en daarom beveelt onze „Ge vechtshandleiding" dan ook aan de Mitrailleurs van meet af vooraan in de colonne in te deelen, omdat zij in hooge mate in staat zijn, om het vijandelijke vuur het zwijgen op te leggen. Zij moeten de ontwikkeling der eigen voorhoede steunen en den opmarsch van den vijand bemoeilijken. Me nigmaal zal het hun zelfs kunnen gelukken, in het voorhoe degevecht, nog vóór dat de hoofdmacht heeft ingegrepen, een beslissing uit te lokken, zegt Viktorin. Aangezien de M. Cf., om zijn taak naar eisch te kunnen vervullen, voortdurend op de hoogte moet blijven van de bedoelingen van den commandant, onder wiens direct bevel hij staat, en van den algemeenen toestand en op hem toch ook de verplichting rust, om opdrachten desnoods uit te lokken en zelfstandig te handelen, als de omstandigheden hem daartoe dwingen, is zijn plaats in onze organisatie gedurende den marsch n. o. m. en overeenkomstig de Oostenrijksche en Fransche inzichten van meet af bij den Brigade Commandant. Minder eenvoudig is het, den M. Ct. zijn plaats gedurende den aanval aan te wijzen. Hoewel het „Reglement op de Exercitiën der Mitrailleur- Compagnie, lie gedeelte" nog niet bij Algemeene Order is verkrijgbaar gesteld, vergunne men ons ter beantwoording van het tweede gedeelte onzer vraag toch even daaruit te citeer en. „De werkzaamheid der mitrailleurs begint gewoonlijk eerst op „het oogenblik, dat de aanval wordt doorgevoerd en de eigen „Infanterie de hoogste grens der middelbare afstanden nadert. „Innige samenwerking met deze Infanterie is dan ook „vereischte. „Met het oog hierop, zal de M. Ct. zich aanvankelijk op houden bij den Commandant der infanterie-afdeeling, aan „welke de mitrailleurs voor het gevecht worden toegevoegd, „en later zorg dragen steeds met dien Commandant in ver binding te blijven." De vraag lijkt ons gewettigd, welke infanterie-afdeeling 773 I. M. T. 1913. 52.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 19