Aug. 1913.] Over Mitrailleurs en Mitraillisten. wordt bedoeld, als bijvoorbeeld de beslissende groep, één bri gade sterk, zich in gevechtsformatie heeft ontwikkeld en wij aannemen, dat 2 bataljons zijn aangewezen voor de voorste en tweede gevechtslinie en twee bataljons voor de 3e gevechts linie, waarbij de M. C. Waar volgens de „Ordre de Bataille" de M. C. een onderdeel uitmaakt van de brigade, ressorteert de M. Ct. rechtstreeks onder den Br. Ct. en moet bovenaangehaalde passus uit R. M. II. n. o. m. zóó worden opgevat, dat in deze phase van het gevecht de plaats van dezen M. Ct. is bij den brigadestaf, even als in punt 53 (3) G. H. voor den Artillerie-Commandant is bepaald. Alleen daar is hij in staat, ingevolge punt 13 (4) R. M. II, luidende: „Om zijn taak naar eiseh te kunnen ver- vullen moet de M. Ct. voortdurend op de hoogte blijven „van de bedoelingen van den Commandant, onder wiens direct „bevel hij staat en van den algemeenen toestand," elk oogen- blik met zijn Compagnie elke gewilde opdracht oordeelkundig en in den kortst mogelijken tijd uit te voeren. Dit wil volstrekt nog niet zeggen, dat de M. Ct. steeds bij den Br. Ct. moet blijven, dit zou, naar het ons voorkomt, een verkeerde opvatting zijn. Hij dient veeleer, om voortdurend op de hoogte te blijven van den toestand en om desnoods op drachten te kunnen uitlokken, het terrein in zijn omgeving te verkennen in verband met straks eventueel te kiezen nade ringswegen voor zijne mitrailleurs (domineerende punten, op stellingsplaatsen, enz.). Verwijdert hij zich daartoe kortstondig, dan moet hij den Br. Ct. waarschuwen en met dezen in ver binding blijven, waartoe het dringend noodig kan zijn, dat de M. Ct. over een bereden ordonnans beschikt, waarover wij later meer zullen zeggen. Zoodra de M. Ct. van den Br. Ct. een zelfstandige opdracht krijgt, waarvoor slechts een gedeelte zijner compagnie wordt aangewezen, dan kunnen zich twee gevallen voordoen. Ie. Hij geeft het bevel over dat gedeelte aan één der lui tenants en blijft zich bij den Br. Ct. ophouden. 2e. Hij neemt zelf het bevel op zich totdat de gegeven 774

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 20