Aug. 1913.] Het gebruik van onzeCav.bd veiligheidstroepen. „De voorhoede (cavalerie) beveiligt in een strook 100 0 M. „links en rechts van den marschweg" zijn dus ten eeneu- male te veroordeelen. De breedte van de te beveiligen strook wordt voor den afmarsch, voor elk gedeelte van het door te marcheeren terrein door den Commandant der voorhoedecavalerie, na zorgvuldige bestudeering van de kaart, vastgesteld en aan zijne patrouillecommandanten meegedeeld. Daar het marsch- bevel in den regel den avond te voren wordt uitgegeven, bestaat daarvoor gemeenlijk ruimschoots gelegenheid; ook voor de zoo noodige gedachtenwisseling tusschen voorhoede commandant en comdt. der voorhoedecavalerie, waarbij de tegenwoordigheid van den comdt, der infanteriespits, als zijnde de man die, met de cavalerie samen, de vijandelijke cavalerie verkenning verhinderen zal, zeer gewenscht is.— Ook in de diepte moet de voorhoedecavalerie zich uit breiden, teneinde, door het achter de patrouilles doen vol gen van eene sterkere afdeeling (het „gros"), de vijandelijke cavaleriepatrouilles, die in de „gevaarlijke" strook zijn door gedrongen, daaruit te verdrijven, in elk geval het ver kennen, door die patrouilles te verhinderen: (V.Y. 30(1) eerste zin). Evenals de ritmeester J. G. Boou (zie blz. 47 van zijne „Beschouwingen op cavaleristisch gebied" (Orgaan van de Indische krijgskundige vereeniging 1910 No. 31) zou ook ik een peloton cavalerie voor de directe beveiliging van eene Indische brigade wel voldoende achtenin dien onze Indische pelotons daartoe niet te zwak waren. 28 ruiters, den pelotonscommandant meegerekend, zijn daartoe beslist onvoldoende, zooals we straks bij de bereke ning van de sterkte van de patrouilles zullen zien. Den Brigade Commandant staan echter slechts 2 van die te zwakke pelotons ten dienste. Gebruikt hij dus meer dan 1 peloton voor de directe beveiliging, dan wordt zijn ophelderingsorgaan weer te zwak. We zien dus dat een eskadron van 3 pelotons per brigade werkelijk niet onder de overdreven eischen mag gerangschikt worden. Nu heet 784

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 30