Aug. 1913.] Het gebruik vak onzeCav. b/d veiligheidstroepen. tikel op zijn plaats zou zijn en zouden we allicht stuiten op kleine verschillen in de oefening en opleiding der eskadrons; verschillen, die aan het wezen der zaak weinig afdoen. Genoeg zij het hier op te merken, dat, als de Comdt. der voorhoedecavalerie tot de ontdekking komt (door het man- keeren van het verband), dat een zijner patrouilles niet op haar plaats is, hij onmiddellijk van het gros eene nieuwe patrouille uitzendt, om de oorzaak van de vertraging op te sporen en c. q. de taak van de verdwenen patrouille over te nemen; van een en ander wordt den Voorhoede Comdt. dadelijk bericht. De mogelijkheid is immers groot, dat de zijpatrouille ouder den voet is gereden, of minder erg, uit de richting is geslagen en geen gelegenheid heeft gehad dit te berichten, zoodat de colonne nu, vanuit de flank verkend, misschien beschoten zal kunnen worden. Actief optreden van den infanterievoor- troep is nu vereischt. Een of meer kleine infanteriepatrouil- les gaan het bedekte terrein in en komen op de flank mee. Ze zuiveren de „strook" en houden desnoods een daartoe geschikt punt op de flank bezet, tot de colonDe voorbij is en beletten zoo de verkenning aan de vijandelijke cavalerie. Natuurlijk ben ik het eens met ritmeester Boon, waar hij op blz. 48 van zijne bovengenoemde „Beschouwingen" zegt: „wil men eene colonne versluieren tegen het inzicht van „vijandelijke patrouilles, dan is een veel aanzienlijker cava- „LERiEmacht noodig", doch ik vermeen in het bovenstaande te hebben aangetoond, dat bij goede en actieve samenwerking van cavalerie en inf. bij de voorhoede de verkenning dei- vijandelijke cavalerie ook zonder een sterke cavalerie macht, vrijwel ondoenlijk is te maken, in elk geval zeer bemoeilijkt zal worden. Het spreekt vanzelf, dat dit veel van de krachten dei- beveiligende infanterie zal vergen, vooral als op open ter- rem kleine afdeelingen op grooteren afstand moeten uitge schoven worden, om flankstellingen aan de daar gesigna leerde vijandelijke cavalerie te gaan betwisten, doch men 786

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 32