andere zijpatrouille vooruitgaande om, zoodat in alle geval len dadelijk patrouilles tegen 's vijands flank worden gediri geerd. Is het noodig, dat het gros den raarschweg verlaat, dan zal tijdelijk eene patrouille op den marschweg achter gelaten worden (67(4)). Bij ontmoetingen in de marschrichting, waarbij dus de in fanterie van de voorhoede spoedig in actie zal komen, wijkt het gros onder zijn Commandant uit naar den meest bedreig den vleugel, d. i. die vleugel, waar de vijand de flank dei- voorhoede gedekt zou kunnen naderen en omvatten. Is het terrein open, dan begeeft het gros zich naar een kampoDg- rand of hoogterug voor- en zijwaarts van het opstellingspunt der voorhoede gelegen, teneinde van daaruit een blik te krij gen op 's vijands opmarsch c. q. ontplooiing en omvattingen intijds te melden. Als het gros zich zijwaarts heeft verplaatst en de pa trouilles hare verkennings opdracht hebben gekregen, is het momeDt daar, waarop de Comdt. der voorhoedecavalerie zich in verbinding stelt met zijn chef, den voorhoedecommandant, om hem op de hoogte te brengen van de reeds genomen verkenningsmaatregelen en orders te vragen, in verband met het plan van aanval van de voorhoede. Blijven die orders uitdan zal de Comdt. der voorhoedecava lerie maatregelen nemen om op de hoogte te blijven van het ge vecht en stééds door alles in het werk te stellen om sterkte en ont wikkeling sbreedte van den vijand vast te stellen. De patrouille, die op den minst bedreigden vleugel vanzelf is achtergelaten, handelt zelfstandig in denzelfden geest. Vooral moet getracht worden het oprijden of in stelling komen van de vijandelijke artillerie waar te nemen, waarvoor bij een ontmoetingsgevecht nogal eenige kans van slagen bestaat. Alle gegevens, die in den loop van het inleidend gevecht binnenkomen, worden onmiddelijk aan den voorhoede commandant bericht. Voor de verdere werkzaamheid van de cavalerie gedurende het gevecht geeft de Gevechtshandlei ding in punt 58 en 59 voldoende aanwijzingen. 788 Aug. 1913] HET GEBRUIK VAN ONZE CaV.B/D VEILIGHEIDSTROEPEN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 34