Blijkt het dat de vijandelijke infanterie slechts zwak is en spoedig terugtrekt, dan herneemt de voorhoedecavalerie vooruitgaande haar plaats vóór de voorhoede en houdt tevens voeling (middels eene kleine patrouille) met den terugtrek- kenden vijand. Is ten slotte, zonder verdere wederwaardigheden, het marschdoel bereikt, dan marcheert het gros van de voorhoede cavalerie nog 3 a 4 K.M. door en houdt dan halt op een geschikt punt (veelal een knooppunt van twee of meer, van 's vijands zijde komende wegen, een rivierovergang of iets dergelijks) met spits en zijpatrouilles, eveneens op daarvoor geschikte punten, als staande patrouilles 1 a 2 K.M. vóór en zijwaarts uitgeschoven. Gewoonlijk zal de ex-voorhoede- cavalerie, thans veranderd in voorpostencavalerie, nog gerui- men tijd, ongeveer \1/2 a 2 uur nadat de Hoofdmacht haar overnachtingsplaats heeft betrokken, dus dikwijls tot het invallen van de duisternis, in hare beveiligende positie moeten verblijven en krijgt zij daarna bevel bij de voormalige hoofdtroep der voorhoede (nu waarschijnlijk voorpostenreserve) in te rukken. Het behoeft geen betoog, dat de voorhoede-cavalerie, na den geheelen dag in touw te zijn geweest en in dien tijd niets voor verpleging van man en paard te hebben kunnen doen, dan op te eten hetgeen op het paard wordt medege voerd, des nachts onmogelijk buiten, d. w. z. vóór de voor posten, kan blijven. Absolute rust en goede verpleging heeft zij hard noodig, wil zij den volgenden dag weder in staat zijn dezelfde taak op zich te nemen, die zij gedurende den afgeloopen marschdag heeft vervuld. Men vergete niet, dat de infanterie van de voorhoede den volgenden morgen wordt afgelost, doch dat hiervan voor de voorhoedecavalerie wel nooit sprake zal kunnen zijn, eenvoudig omdat de colonne- coradt. geen andere cavalerie te zijner beschikking heeft. De colonne comdt. zal wèl doen, indien hij in het legerings bevel tevens de verpleging van zijn voorhoede-cavalerie regelt en wel zoodanig, dat gezorgd worde, dat op de plaats 789 Het GEBRUIK VAN ONZE Ca V.b/d VEILIGHEIDSTROEPEN. [Aug. 1913. I. M. T. 1913. 53.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 35