Aug. 1913.] Het gebruik van onze Cat. b/d veiligheidstroepen. waar zij in bevak moet komen, de fourage voor de paarden beschikbaar wordt gehouden en dat de manschappen ver pleegd worden door de afdeeling, waarbij de ingerukte cava- lerie-afdeeling gelegerd wordt. (266 (3) V. V. Slechts één eskadron beschikt over twee draagpaarden met draagbaar keu- kenmaterieel). Tevens moet de bagagetrein van de cavalerie van bevelen worden voorzien. In verband met het aangegeven uur van af.narsch voor den volgenden dag, zorgt de Comdt. der voorhoedecavalerie, dat hij zoo tijdig afmarcheert en in het voorterrein zijne opstelling weer heeft ingenomen, dat hij de nieuwe voorhoe de niet hindert en dat de geheele colonne op het vastgestelde uur kan afmarcheeren. Aan het eind van mijne beschouwingen over de voorhoe decavalerie gekomen, behoef ik stellig niet te verzekeren, dat haar taak eene hoogst vermoeiende en inspannende is, die de grootste activiteit van eiken ruiter en elk paard, doch in het bijzonder van den Commandant vergt; deze moet beschikken over een juist en snel tactisch oordeel en een goeden kijk op het terrein hebben; bij elk incident moet hij de kaart vlug en toch nauwkeurig weten te bestudeeren, ten einde zijn gros daar aan te wenden, waar het het meest noodig en nuttig zal zijn. Inderdaad zeer hooge eischen, die aan de, meestal nog jonge, aanvoerders gesteld worden en die het noodig maken dit onderdeel van den cavaleriewerk- kring grondig te beoefenen. Optreden van een peloton cavalerie, ingedeeld bij de voor hoede van een detachement, sterk aan infanterie 2 Bataljons, dat in opdracht heeft te marcheeren van Mr. Cornelis naar Tji Binong (kaart van de residentie Batavia, Schaal 1:50.000, •bladen VII en XI). De ophelderende cavalerie, die in de marschrihting vooruit gezonden is, blijft verder geheel bui ten beschouwing. In verband met den grooten afstand van den vijand, wordt aan infanterie het toegestane minimum in de voorhoede genomen, n. 1. 1 compagnie, zoodat de voor- 790

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 36