Aug. 1913.] Het gebruik van onze Ca v.b/d veiligheidstroepen. eveneens infanterie waar, die zich in den rand van den kof fietuin heeft genesteld. Dit bericht gaat schriftelijk naar den Voorhoede-Coradt met de mededeeling, dat de voorhoedeca- valerie van uit Tjiratjas 2 nader zal verkennen. In galop wordt naar hoogtepunt 57 overgestoken en daarna de spits in Z. richting door het bedekte terrein voorzichtig naar het Landhuis gidirigeerd. In Tjiratjas 2 sluit de linkerpatrouille aan, en krijgt opdracht om over Pembilangan 2—Kalapa doea 2 naar Tjiboeboer 2 te gaan en na te vorschen wat op den grooten weg bij Gandaria 3 is te zien en de sterkte van den vijand vast testellen. Het gros blijft voor! oopig in Tjiratjas 2. Al spoedig komt de infanteriespits westelijk, de voortroep oostelijk van den weg in stelling, waarna blijkt, dat de geheele rand tot aan de Tji-Ketjil bezet is; de spits der ca- valerie stuit in Tjiratjas 2 op eene infanteriepatrouille. De voorhoedecomdt. besluit nu den hoofdtroep in het vuur te brengen en over den hoogterug ten W. van Tj. Tjiratjas 2 ten aanval voorwaarts te gaan. Het vuur aan den over kant zwijgt nu spoedig, waarna een bericht van de linker patrouille binnenkomt, dat 50 vijandelijke Wielrijders in Z. richting snel terugtrokken. De Colonne-Commandant besluit na afloop van het gevecht te rusten bij het landhuis Tjiboeboer en de voorhoede voor uit te schuiven tot Gandaria 3. De rechterpatrouille van de cavalerie, die verband zoekt bij Gandaria 2, krijgt opdracht als staande patrouille op te treden in den Westrand van die Kampong. De spits gaat vooruit tot de bocht van den weg bij hoogtepunt 70 en de linkerpatrouille stelt zich op bij driesprong ten Z. van o. van Tjibo'eboer 2. Het gros blijft bij den voortroep en daar de rust IJ uur zal duren, zadelthet af, drenkt en voert; na drie kwartier worden de patrouilles afgelost, zoodat ook die paarden nog eenigen tijd rust genieten. Vierde incident. Na het hervatten van den marsch krijgt de Cavalerie (Pelotons) Comdt., ter hoogte van paal 19, bericht 794

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 40