van de linkerpatrouille dat deze ten Z. van T van Tipai 2 een vijandelijke wielrijderspatrouille ontdekte, die langs den Oostelijken oever van het meer in Z. richting verdween een oogenblik later hoort de Pel. Comdt. vuren van uit Z. richting en krijgt bericht van de spits, dat zij ten N. van W. H. (N. rand kng. Paal Sigoenoeng 2) vuur heeft ontvangen vanuit klappertuin aan de Zuidpunt van het meer. Dit geeft den Pel. Comdt. aanleiding den Voorhoede-Cmdt. te rappor teeren, dat naar alle waarschijnlijkheid de teruggetrokken wiel- rijdersafdeeling eene flankstelling heeft ingenomen aan den Zui delijken oever van S. Tipar. Het gros van de voorhoedecav. en de spits blijven tot nader order in de kampong zonder naam, ten N. van Paal Sigoenoeng 2. Na de ontvangst van dit bericht zendt de voorboedecomdt een flinke afdeeling, minstens 2 sectiën, van den hoofdtroep over kampong Tipar 1 naar Tipar 2 om den vijand te verdrijven, terwijl de rest van de voorhoede (waarbij het gros der voorhoedecav. tijdelijk bij den rechtei vleugel) terreiD tracht te winnen in de richting van Paal Sigoenoeng 1. Als de druk van uit Tipar 2 zich ernstig doet gevoelen, trekken de vijandelijke wielrijders overhaast terug, waarbij den Commandant der voorhoedecavalerie een prachtkans wordt geboden hen uit den Oostrand van ljidjantoeng 5 in O. richting te attakeeren. De marsch verloopt verder zonder wederwaardigheden, waarna het gros der voorhoede-cavalerie doormarcheert naar driesprong bij paal 29, Zuid van Tji Binong met de spits als staande patrouille vooruit- naar den bocht van den weg bij paal 30; de rechterpatrouille krijgt opdracht in Westrand Pedoerenan te blijven, terwijl de linkerpatr. bij driesprong ten Z van Tj. van Tjibinong 1 op den verharden weg naar Tjiteu- reup wordt opgesteld. In deze opstelling wordt verbleven tot de voorhoedecmdt. bevel tot inrukken geeft, waarna, zooals we vroeger zagen, de voorhoedecavalerie bivakkeert bij den hoofdtroep der afgetreden voorhoede. J. J. de Wit. Ritmeester. 795 H ET GEBRUIK VAN ONZE CaV. B/D VEILIGHEIDSTROEP EN. [Aug. 1913^

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 41