Vooruitgeschoven posten es stellingen. [Aug. 1913. gen slechts tot de hoogst noodzakelijke gevallen te beperken. - Indeeling van artillerie bij de vooruitgeschoven troepen zal zeer gewenscht zijn, ten einde reeds op groote afstanden het vuur te kunnen openen. Ook pioniers (genietroepen) zullen zeer waardevolle hulp kunnen verleenen bij het in staat van verdediging brengen van terreinvoorwerpen en het aanbrengen van hindernissen. De vooruitgeschoven troepen, die uit den aard der zaak niet sterk genomen kunnen worden, moeten zich een bond genoot zoeken in het terrein. Zij zullen een ruim gebruik moeten maken van tactische steunpunten, in de eerste plaats natuurlijke (terreinvoorwerpen). Vooral het bestrijken van accessen, zal voor de vooruit geschoven troepen een zeer loonende taak zijn. In het algemeen komen we dus, wat betreft de toepassing van vóórstellingen tot dezelfde conclusie als de G. H., n. 1. slechts bij uitzondering is het gebruik van vóór stelling en verde digbaar." üooruitgeschoDen Posten. Dij eene verdedigende stelling, die beschikt over een ruim uitzicht en onbelemmerd schootsveld, zal toepassing van voor uitgeschoven posten in 't algemeen niet noodig zijn. Maar waar juist zulke stellingen, vooral bij eenige uitge breidheid, hoogst zelden zullen aangetroffen worden en ze ker niet in onze Indische terreinen met hunne beperkte schootsvelden, zullen vooruitgeschoven posten zeer gewaar deerde hulp kunnen verleenen om de gebreken en onvolko menheden der stelling te helpen neutraliseeren en zal er dus wel vaak gebuik van gemaakt moeten worden. De toepassing daarvan heeft dus niets te maken met de vraag of men principieel tot de voor- of tegenstanders behoort van vooruitgeschoven posten, maar wordt eenvoudigweg door het terrein geboden. We kunnen ons daarom geheel vereenigen met een con- 801

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 47