De uoeding-regeling uolgens tarief 15. Korte mededeelingen. [Aug. 1913. een smal binnenpaadje de doorgang nog vernauwd, zoodat men gedwongen werd over karresporen en door mul zand te rijden, terwijl bij den hier geplaatsten controlepost moest worden gestopt zonder den motor te laten stilstaan. Bij dit kritieke punt had de koningin met prins Hendrik en gevolg postgevathier bevonden zich eveneens minister Colijn, de commandant van het veldleger, de chef van den generalen staf en vele andere militaire autoriteiten. De koningin, die per auto van Het Loo was gekomen en ongeveer een uur het défilé gadesloeg, liet zich door den voorzitter van de 'regelings commissie, den heer Rob. R. toe Laer, de noodige inlichtingen geven. Te ruim twaalf uur keerde de koningin naar Het Loo terug. Een tweede zware proef wachtte den deelnemers echter op den terugweg nabij de boerderij het Planken Wambuis aan den Amers- foortschen Straatweg, waar de tocht weer door het binnenterrein begon. Hier moest wederom door een uiterst zwaren zandweg worden gereden, waarbij eerst recht bleek wie kijk op het rijden in dergelijk terrein had. Terwijl enkelen heel bedaard kwamen aanrijden en handig het beste gedeelte uitzochten, slipten anderen al dra in het rulle zandmaar bijna allen wisten, zij het dan ook onder allerlei acrobatische toeren en het werken met armen en beenena quatre pattes, er door te komen, al was het wel te zien, dat niet allen gewend waren in zulk terrein zich te bewegen op hun motor. Hetgeen dan ook geen particulier voor zijn genoegen zal gaan doen onder gewone omstandigheden. te ongeveer vijf uur meldde de heer A. Eysink zich als no. één aan den eind-controlepost te Amersfoort, waarna de andere deel nemers met korter of langer tusschenpoozen volgden. De regelingscommissie mag met voldoening terugzien op dit succesvolle concours. Ten slotte zij nog vermeld, dat de bestuursleden van het Y. M. M. K. voor het eerst de door den minister van Oorlog goedgekeurde uniform droegen: grijs laken tuniek, broek, pet (nieuw model), en puttees, met een motorrijwiel als distinctief op de staande kraag. Het korps wordt waarschijnlijk bewapend met revolver en klewang. Verkort overgenomen uit de Locomotief. Het tarief No. 15 geeft aan de hoeveelheden vivres, waaruit het ration voor elk militair beneden den rang van Onderluitenant bestaat. Al deze vivres worden door de Compagnie, waartoe de rechtheb benden behooren, ontvangen voor de gezamenlijke menage. Voor en kele militairen is echter bepaald, dat ze niet behoeven deel te nemen aan deze menage, of wel er van vrij gesteld kunnen worden; in wel ke gevallen hun het ration vivres in natura dan wel de geldswaarde er van wordt uitgekeerd. Voor de voeding van zijn vrouw, huishoudster of kinderen, be houdens enkele tegemoetkomingen van gouvernementswegein bepaalde gevallen, moet de militair zelf zorgen. 819

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 65