Aug. 1913] Korte Mededeelinoen. 824 3. Wordt geen menage gevoerd, dan krijgen de vrouwen en kinderen (dit gezin behoeft niet wei tig te zijn) weer de tegemoetkoming genoemd in sub 1. 4. Als 3 voor de Europeanen. 5. Als 6 voor Europeanen met huishoudsters. 6. Als 7 voor idem. 7. Ten slotte wordt in art. 102 Lnw. Dienst al. 6 de beschikking gelaten aan den Comp. Comdt. om de vrouwen en kinderen van Inl. Mil. ten allen tijde in de menage te doen opnemen, en dus te voeden ten koste van de andere militairen. Zij betalen dan resp: (0.10 en 0.03 per vijf dagen, waarvoor aan de vrouw een gewoon rantsoen, doch aan het kind alleen rijst moet worden verstrekt. Een moeilijk" taak voorwaar voor een Comp. Comdt., die aan de eene zijde medelijden heeft met Kromo en zijn vrouw en kin deren en aan den andereu kant zijn andere soldaten niet te kort wil doen. Ik heb getracht mij van critiek te onthouden, omdat „la critique enz:", doch meende hier en daar te moeten omschrijven om meer duidelijk heid te geven aai se verschillende op puzzles gelijkende bepalingen. Het is m: i: werkelijk moeilijk zoeken in dat tarief 15 en zou het wellicht aan duidelijkheid winnen als het werd gegoten in een anderen vorm, te meer daar ik met feiten kan aantoonen, dat zij die 't moeten weten er niet voldoende uit wijs kunnen worden en de betrokkene i. c de mindere militair er zoo goed als niets van weet. Het tabellarisch overzicht hieronder zou misschien als leiddraad kun nen dienen. Het geeft een overzicht van den toestand, zooals die nu is. Daaruit bljjkt, dat behalve het ration, verstrekt aan den man volgens tarief 15 Afd. A. Kunnen krijgen of wordt verstrekt voor In de ondervolgende gevallen. Europeesche militairen. Amboineesche militairen. Inlandsche militairen. Aan de geh; vrouw en kinderen. Aan de huishoud ster en kinderen. Aan de vrouw van eigen landaard en kinderen. Aan de vrouw van anderen landaard en kinderen. Aan de huishoud ster en kinderen. Aan het wettig gezin. Aan het niet wettig gezin. a. Normaal in 't garnizoen. NIETS. Niets, tenzij ze zich op nieuw ver bonden hebben en dan NIETS. NIETS tenzij de Comp. Comdt. ze voor 0,10 en 0,03 per vijf dagen doet deelnemen a/d mena e. Art: 102, al: 6. Vrouw 0,25 en kind 0,16 K.G. rijst per dag 6 tarief 15.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 70