üan Ureemde begers. Frankrijk. Spanje. II ie urne infanteriemuniiie. Gelijk bekend, werd in Frankrijk in 1903 een nieuwe infanteriepatroon met spitskogel (balie D) ingevoerd. Na eenige jaren bleek, dat bij gebruik dezer munitie de geweerloopen sterk werden aangetast. Zoo zijn in 1912 om die reden 300.000 loopen afgekeurd. De ingenieur Derguesse heeft thans een patroon uitgevonden, welke den loop niet aantast en die een nog grooter indringingsvermogen bezit dan de .balie D". De minister van Oorlog heeft gelast onmiddellijk meer uitgebreide proeven met de Derguesse-patroon te nemen. Mil. Wochenbl. 1913 No. 70. Bonden uoor bet aizoefeen nan bet slagueld. De in Frankrijk genomen proeven met het afzoeken van het gevechts- veld middels honden hebben goede resultaten opgeleverd. Door het ministerie van Oorlog is daarom thans bepaald, dat bij elke afdeeling ziekendragers 4 a 6 honden zullen worden ingedeeld. Jahrb. f. d. d. A. u. M. Juni 1913. üieume infanteriemuniiie, Sedert 1906 is men reeds bezig met het houden van proeven met nieuwe infanteriemunitie. Een dezer soorten (la balie P) werd in 1911 bij de infanterie en cavalerie aan een meer uitgebreide proef neming onderworpen, waarbij in vergelijking met de nestaande in fan- teriemunitie, op de navolgende verschillen valt te wijzen: f oude munitie 583 M. Bestreken ruimte voor inf. j nieuw0 m M oude munitie 690 M. Aanvangssnelheid. nieuwe 870 M Indringingsvermogen in hout op j oude munitie 0 60 M. 100 M. nieuwe 1,00 M. Voorts werden met de nieuwe munitie op 400 M. artillerieschilden van 4 m. M. doorboord, welk resultaat met de oude munitie slechts op een afstand beneden 100 M. kon worden verkregen. Revue <Rinfanterie io Mei i913. 838

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 79