Overzicht van eenige Tijdschriften. [Aug. 1913. 839 M. v. O. benoemde Commissie werkzaam om van advies te dienen ter zake van de auto-tractie in het leger. S. meende daarom thans zijn desiderata voor den geneeskundigen dienst kenbaar te moeten maken. Waar er in Nederland van de 100 000 paarden, die aanwezig zijn, bij mobilisatie ruim 12000 voor het leger gerequireerd moeten worden, geeft S. aan, dat door de invoering van de auto-tractie bij de verbandplaats- en veldhospitaalafdeelingen meer dan 700 paarden kunnen worden uitgespaard. De door S. voorgestelde organisatie zou bovendien goedkooper zijn dan de bestaande. Aan het slot van zijn opstel geeft S. nog een korte schets van de werkzaamheden van den geneeskundigen dienst op en nabij het gevechtsveld. Aan de studie zijn een aantal zeer mooie foto's toegevoegd. De schrijver van „De Balkan oorlog 19121913" behandelt in deze aflevering van de wederzijdsche strijdkrachten het Turksche en het Grieksche Leger, alsmede de oorlogsvloten van deze twee landen. Als slotartikel valt te vermelden een beschouwing van Luit. Lager- werff over de in Nederland gehouden proef met honden als trekkiacht voor mitrailleurs. Deze proef eindigde 1 Maart jl., doch een officiéél rapport is nog niet verschenen. Yolgens berichten zouden gelijksoortige proeven in België goed voldaan hebben, maar van de invoering van de traction canine" hoorden we nog niet. S. meent uit de gehouden proeven de conclusie te mogen trekken, dat de invoering van het bezigen der honden als trekkracht geen aan beveling verdient en wel om de volgende redenen: le. omdat de honden niet onmisbaar zijn; de bediening kan zonder bezwaar zelf die taak verrichten 2e. om de koste». 3e. om de vele moeielijkheden, die de aanwezigheid van b. v. 30 honden in een bivak, een colonne of een stalling veroorzaakt; 4e. de moeilijkheid om werkelijk goede honden te krijgen. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 85