Tactische Oefeningen op de haart, Oplossing non oefening Do. 13. Verondersteld wordt, dat voor de Voorhoede de volgende marschorde is aangenomen: a. Voorhoede cavalerie, C. '/2 3. b. Infanteriespits, '/2 sectie van Inf. 1, XX. 400 M. c. Voortroep, 2 '/2 sectie van Inf. 1, XX, 1 sectie Genietroepen, 1 sectie Mitrailleurs, 1 sectie van Inf. 1, XX. 500 M. d. Hoofdtroep, Inf 2, XX, Inf. 8, XX, 1 sectie Veld-Artillerie, Inf. 4, XX, Qevechtstrein van Inf. XX. Wanneer de Br. Ct. te 11 v.m. ter hoogte van pl. 48 het bericht omtrent de aanwezigheid van den vijand op het heuvel-complex Pr. Menteng ontvangt, is de Hoofdtroep der Voorhoede nog niet uit Kg. Tjipadang 1 gedeboucheerd, de Voortroep en Inf. spits bevinden zich onderscheidenlijk 500 en 900 M. meer Oostelijk. Het hoofd der Hoofdmacht kan dan Kg. Bangbajang hebben bereikt. De omstandigheid, dat nog geen Artillerievuur vau den vijand werd ontvangen, zou het vermoeden kunnen wekken, dat de vijand niet over Artillerie beschikt. Toch zij men met het maken van eene dergelijke gevolgtrekking voorzichtig, aangezien de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de vijand tracht onze troepen met een vuuroverval te verrassen, en dan uit den aard der zaak bij voorkeur de aanwezigheid zijner vuurmonden niet zal verraden vóór eene beslissende uitwerking op eene belangrijker troepenafdeeling kan worden verkregen dan op den Voortroep, welke zich in verband met zijne geringe sterkte binnen weinige oogenblikken door verandering van formatie en opstelling aan 's vijands vuuruitwerking kan onttrekken. Aan de hand van het bovenstaande komt het gewaagd voor na ontvangst van het bericht de Voorhoede zonder meer den marsch te doen voortzetten. Da door den Voorhoede Ct. te nemen maatregelen zullen echter nu reeds verband moeten houden met de wijze, waarop deze zich voorstelt, zich van de ontvangen opdracht te kwijten. Ten einde de Hoofdmacht der brigade in staat te stellen, zoo spoe dig mogelijk haren marsch naar Tjiandjoer voort te zetten, is het 842

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 88