Tactische oefening op de kaart. [Aug. 1913. volgen. De voorste [2de] Comp. beveiligt zich gedurende den marsch door eenige patrouilles. Aannemende, dat te 12 uur 's middags het gros van Inf. XX met het hoofd der colonne den viersprong in Djamboedipa heelt bereikt, zonder daarbij ernstig door den vijand te zijn bemoeilijkt, geelt de Yoerhoede Ct. de volgende bevelen uit: le Brigade. XXe Bataljon Infanterie. No. Djamboedipa, 1113, 12.5 n.m. Nadere bevelen voor den aanval. 1. Yan den vijand geen nadere berichten. 2 3de Comp. verricht den aanval tusschen de beide waterleidingen over Ka. Tjikaroja tegen het Moh. kerkhof bij „2" van Tjikanjere 2. 3. 2de Comp. verricht den aanval links van de 3de Comp. over de Kas- Waroengkondang en Tjikanjere 1 tonen hoogtecij ter 510. 4. éde Comp. Reserve volgt aanvankelijk 400 M. links achter L. vleugel 2de Comp 5. Richting op 3de Comp. 6 2de en 3de Comp. per man 50 patronen uit Gevechtstrein. T. Genie, Munitie en Staf G. S. voorloopig aan viersprong rijwegen in Djamboedipa. 8. Seingemeenschap met Ct. Artillerie en Ct. le Comp. 9. Ik volg de 3de Comp De Bataljons Ct., Mondeling aan Cten 2de, 3de en 4de Comp., A. en Ch G. S. MaJoor- Mondeling uittreksel aan Ct. Genietroepen en Ct. Gevechtstrein. Opmerkingen. Het is nog niet na te gaan, waar de Genietroepen het meest van nut kunnen zijn. In verband hiermede worden zij voorloopig achter gehouden, aangezien eene verdetling over de compagnieën slechts zou leiden tot versnippering. Voor het doen voorbereiden van eene Hp. Y. bestaat nog geen aanleiding, in de eerste plaats, omdat werd aangenomen, dat nog geen ernstige verliezen werden geleden, doch hoogst waarschijnlijk zal de op richting er van in een later gevechtsstadium meer oostelijk gewenscht zijn. Aan den Art. Ct. werd reeds per ordonnans een bevel van den volgenden inhoud gezonden 845

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 91