Oefening Ilo. 14. Aug 1913.] Tactische oefening op de kaart. Ie Brigade. XXe Bataljon Infanterie. Xo. Djamboedipa1—7 '13. 11.55 v.m. 1. Hoofdaanval geschiedt tegen Moh. kerkhof bij „2" van Tjikanjere 2, en hoogtepunt 510 Pr. Menteng. 2. Voorhoedeartillerie ondersteunt den hoofdaanval. Zoo noodig van stelling veranderen. 3. Seingemeenschap met mij onderhouden. 4. Ik volg aanval in de lijn Kg. Tjikaroja Tjikanjere 1 Moh. Kerkhof bij „2" van Tjikanjere 2. Zoodra de 3de Comp. ongeveer ter hoogte van de le Comp. is ge komen, ontvangt de Ct. der 'le Comp. bevel: „Aanval doorzetten tegen Kg. Bab. Asem. Richting op 3de Comp". Mocht de door den vijand geboden weerstand zulks wenschelijk doen voorkomen, dan zal met de doorvoering van den hoofdaanval worden gewacht, tot de Art. in staat is deze werkdadig te steunen. Aannemende, dat de vijand te 1.30 n. m. zijne stellingen ontruimt, en in de richting van Kg. Sindangsari 1 terugtrekt op het oogenblik dat de eigen Inf. deze stellingen tot op 500 M. is genaderd, zal de Voorhoede Ct. dienen to overwegen, of hij hiermede zijne taak als vol bracht kan beschouwen, m.a. w. of hij thans den marsch in de rich ting van Tjiandjoer kan voortzetten, dan wel den vijand door eene krachtige vervolging moet trachten geheel op te lossen. Indien hierom trent van den Br. Ct. niet tijdig bevelen worden ontvangen, zal de Voorhoede Ct. zelfstandig een besluit hebben te nemen. Aan de door den Br. Ct. verstrekte opdracht is voldaan, indien den vijand wordt belet, de hoofdmacht der brigade bij den verderen marsch naar Tjiandjoer nog belemmeringen in den weg te leggen. Dit voor oogen houdende zal de Voorhoede Ct. dus de vervolging niet verder behoeven voort te zetten dan tot den driesprong van rijwegen in Kg. Sindangsari 1. Zijn dau nog geen nadere bevelen van den Br. Ct. ont vangen, dan zal de Ct. van Inf. XX met achterlating van eene offi cierspatrouille tot waarneming van den vijand, wederom bij de briga de aansluiten. Tegen ondernemingen van andere vijandelijke afdeelingen zal de Br. Ct. op nieuw maatregelen hebben te treffen. X. I. troepen zullen den len Augustus per spoor van Soekaboemi naar de Bandoengsche Hoogvlakte worden vervoerd. Een te Tjiandjoer gelegerd detachement ontvangt den 31sten Juli Schriftelijk per ordonnans aan den Ct. der Voorhoedeartillerie. De Bataljons Ct. A. Majoor. 846

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 92