Van Vreemde Legers. Uereenigde Staten Dan IL fl. ZiDitserland. hichtkogel met ualscberm. 3apan. [Sept. 1918. Officiersbagage, Als gevolg van het streven, om den bagagetrein zooveel mogelijk te beperken, werd door een aantal officieren bij de manoeuvres een proef genomen ten doel hebbende het minimum gewicht van de officiersba gage te velde vast te stellen. Vroeger werd per officier 14 K.G. toegestaan, terwijl daarbij de kofter 7 K.G. woog. Thans is een koffer ingevoerd, die 2 K.G. weegt, zoodat met behoud van het netto-gewicht van 7 K.G., het totaal ge wicht 9 K.G. bedraagt, zijnde een besparing van 5 K.G. per officier. Streffl. mil. Zeitschr. Juni '1913. De mitrailleur hemis. De thans in Amerika in beproeving genomen mitrailleur Lewix on derscheidt zich in vele opzichten van de tot nu toe bestaande modellen. Het wapen is van eenvoudige samenstelling en bestaat uit 49 deelen van eenvoudigen vorm. Bij het schieten ontstaat er geen terugstoot. Het wapen behoeft dan ook niet ondersteund te worden. Men kan er mee vuren in elke willekeurige houding. De maximum vuursnelheid is 750 schoten in de minuut, de normale 400 schoten. Het wapen is voor elk kaliber te construeeren en weegt met magazijn en toebehooren 11^2 K.G. (Een meer uitvoerige beschrijving met teekening komt voor in het hieronder aangegeven tijdschrift. N.). La revue dllnf. 15 Juli 1913. De door de firma Miiller gefabriceerde lichtkogels met valscherm zijn te Neumannswalde beproefd. De proeven hadden plaats bij vol komen duisternis, waarbij bleek, dat bij het gebruik dezer lichtkogels de omtrek van vurende schutters zoodanig werd verlicht, dat behoorlijk kon worden gericht tot op 200 M. De lichtkogel wordt afgeschoten onder een hoek van 45°, ontbrandt alsdan in den dalenden tak op 150 M. Daarbij ontplooit zich een soort valscherm, zoodat de kogel langzaam daalt en 40 seconden brandt. Het gewicht is 160 gram. M. A. u. G. Heft 7. 1913. De strijd op Formosa. De strijd der Japanners tegen de wilde volksstammen op Formosa heeft er toe geleid, dat het gebied dezer laatsten meer en meer werd ingekrompen. Hoe nauwer echter de grenzen werden, des te heftiger werd de tegenstand. Behalve de gewone bezetting van het reeds eenmaal ver overd gebied, is er in dit jaar nog slechs één expeditie naar de Oost- 957

Indisch Militair Tijdschrift | 1913 | | pagina 103